سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

مانور سراسری پدافند غیر عامل در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مانور سراسری پدافند غیر عامل در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار می‌شود

مانور سراسری پدافند غیر عامل در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار می‌شود

مانور سراسری پدافند غیر عامل در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار می‌شود

محمد علی مطیعی در نشست هماهنگی مانور سراسری در مجتمع گاز پارس جنوبی با تاکید بر نقش مهم مانور پدافند غیر عامل در ارتقا آمادگی دستگاه‌ها و اقشار مختلف جامعه اظهار داشت: پدافند غیرعامل، آمادگی  مردم و دستگاه‌ها را در برابر انواع تهدیدات و بحران‌ها افزایش می‌دهد.

وی، با اشاره به منطقه استراتژیک پارس جنوبی افزود: پالایشگاه‌های پارس جنوبی، از منظر پدافند غیر عامل از زیر ساخت‌های اساسی کشور است.

معاون سازمان پدافند غیر عامل کشور، توجه به رویکردهای امنیتی در مناطق مهم و حساس را  یک ضرورت  دانست و تاکید کرد: همه اقشار و آحاد جامعه باید به دو علت مهم و بسیار حیاتی به مسئله امنیت بپردازند،  نخستین علت اینکه تصمیمات کشور برای امنیت بسیار جدی است و تمام ارگان‌های نظامی اکنون طرح دفاعی در برابر تروریسم را آماده کرده‌اند.

سردار مطیعی با اشاره به جایگاه حساس پالایشگاه‌های پارس جنوبی خاطرنشان کرد: پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی از منظر پدافند غیر عامل و شورای امنیت کشور بسیار مهم و اساسی تلقی شده است.

وی با بیان اینکه پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی باید از هرگونه اقدام و مسئله امنیتی مصون باشند افزود: باید در حوزه پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی همواره با هوشیاری کامل از این سرمایه‌های عظیم حفاظت و پاسداری کنیم.

معاون سازمان پدافند غیر عامل با اشاره به برگزاری سراسری مانور آمادگی در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی عنوان کرد:مانورهای آمادگی باید بدون هیچگونه تشریفات و نیاز بیرون محقق شود که اکنون مجتمع و مدیران پرتلاش این مجموعه خوشبختانه مانور سراسری را بر همین اساس تنظیم و مدیریت می‌کنند.

سردار مطیعی از برگزاری مانور سراسری پدافند غیر عامل در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد و گفت: مانور عظیم  پدافند غیرعامل در پالایشگاه‌های دوم، چهارم، ششم  و نهم پارس جنوبی برگزار می‌شود.

وی درباره توجه به اصل پدافند غیر عامل و مقابله با هرگونه تهدید دشمن افزود: همه باید از فرمایشات گهر بار مقام معظم رهبری در راستای آمادگی لازم در برابر هر نوع تهدید دشمن تبعیت کنند و تمام موارد را سرلوحه خود قرار دهند.