جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

مانورهای دریایی، زمینی و ایمنی مدارس در استان بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مانورهای دریایی، زمینی و ایمنی مدارس در استان بوشهر برگزار می‌شود

مدیرکل بحران استان بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده مانورهای مختلف از جمله مانور صفرجاده‌ای، ایمنی مدارس و سایر مانورهای دریایی و زمینی در استان بوشهر برگزار می‌شود.

مانورهای دریایی، زمینی و ایمنی مدارس در استان بوشهر برگزار می‌شود

 

قاسم قائدی در برگزاری مانور زلزله و ایمنی در مدارس بوشهر با بیان اینکه توانمندی استان بوشهر در ارائه خدمات به آسیب دیدگان بسیار بالا است اظهار داشت: آموزش‌های لازم به عرصه‌های مختلف جامعه برای مقابله با بحران‌ها از جمله زلزله، سیل، تصادف و طوفان ارائه شده که این مهم سبب افزایش آمادگی در مقابله با بحران‌ها شده است.
وی، یکی از بحرانها که همواره سایر نقاط کشور را تهدید می‌کند زلزله دانست و تصریح کرد:  با توجه به خطر بالای وقوع زلزله در ایران و اهمیت ارتقای دانش و آگاهی عموم مردم بویژه دانش‌ آموزان این مانور در سطح مدرسه ها برگزار می‌شود.
مدیرکل بحران استان بوشهر با بیان اینکه وقوع زلزله قابل پیش بینی نیست افزود: با توجه به اینکه زلزله قابل پیش بینی نیست به همین سبب برای کاهش آسیب‌ها در اینگونه حوادث، ارتقای سطح آموزش افراد و آشنایی با نحوه برخورد با آنهاست.
قائدی ایران را روی کمربند زلزله دانست و خاطر نشان کرد: باتوجه به قرار گرفتن ایران روی کمربند زلزله فراگیری آموزشهای لازم و تمرین مناسب برای برخورد با این حوادث ضروری است.
وی با بیان اینکه مدیریت بحران استان بوشهر در مقوله‌های پیش بینی، پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازتوانی در سطح خوبی قرار دارد گفت: با برگزاری چنین مانورهایی سطح تاب آوری جامعه ارتقا می‌یابد و افراد می‌توانند در زمان وقوع حادثه تاثیرگذار باشند.
مدیرکل بحران استان بوشهر با بیان اینکه  آمادگی دستگاههای تخصصی استان بوشهر در بخش حوادث مطلوب است بیان کرد:  با برگزاری مانورهای مختلف  در صورت وقوع حادثه آمادگی مقابله در این استان  افزایش می‌یابد.
قائدی از برگزاری مانور در استان برای مقابله با بحران‌ها خبرداد و افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده مانورهای مختلف از جمله مانور صفرجاده‌ای، ایمنی مدارس و سایر مانورهای دریایی و زمینی در استان بوشهر برگزار می‌شود.