سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

لزوم تهیه نقشه نوار ساحلی بوشهر با شناسایی نقاط حادثه‌خیز - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم تهیه نقشه نوار ساحلی بوشهر با شناسایی نقاط حادثه‌خیز

معاون استاندار بوشهر گفت: باید نقشه نوار ساحلی استان بوشهر با شناسایی نقاط حادثه خیز ساحل تهیه شود و تیم‌های اورژانس در این مناطق مستقر شوند.

لزوم تهیه نقشه نوار ساحلی بوشهر با شناسایی نقاط حادثه‌خیز

 

 فتح‌الله حقیقی در نشست ساماندهی سواحل استان بوشهر  با بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت بالایی در حوزه سواحل برخوردار است اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های مردمی، تشکل‌های غیر دولتی و بخش‌های خصوصی در موضوع ساماندهی سواحل بسیار اثرگذار است که باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تصریح کرد: تخلیه و جلوگیری از پخش زباله در سواحل و همچنین نظارت و ارزیابی مستمر بر نحوه دفع صحیح زباله از اماکن‌هایی نظیر رستوران و مغازه های در کنار ساحل باید افزایش یابد. آموزش همگانی به‌ویژه نوجوانان و جوانان در اهمیت حفاظت از محیط زیست در ساحل یکی از مهمترین مقوله‌ها در امر ساماندهی سواحل بشمار می‌رود.
حقیقی با تاکید بر تدوین نقشه سواحل استان بوشهر گفت: باید نقشه نوار ساحلی استان بوشهر با شناسایی نقاط حادثه خیز ساحل تهیه شود و تیم‌های اورژانس در این مناطق مستقر شوند.
معاون استاندار بوشهر عنوان کرد: تدوین پیوست فرهنگی و اجتماعی در توسعه زیرساخت های سواحل و تامین فضای مناسب برای نهاد های دولتی و بخش خصوصی به‌منظور ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی با هدف نشاط اجتماعی باید صورت گیرد.
وی با تاکید بر آموزش آشنایی با آسیب‌های اجتماعی حوزه ساحل و تاثیر آن بر زندگی فردی و اجتماعی به‌ویژه در قشر جوانان افزود: در کنار آن توسعه فرهنگ کاهش اعتیاد و مصرف دخانیات با رویکرد فرهنگی صورت گیرد. باید تقویت و توسعه سرمایه اجتماعی با نگاه اجتماع محور و آگاهی‌بخشی به مسافران نسبت به نقش اجتماعی آنان در سواحل آموزش داده شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: استانداردسازی برای پهلوگیری ایمن قایق‌های تفریحی و کاهش مخاطرات باید مورد توجه قرار گیرد. روسای کمیته‌ها برنامه‌های عملیاتی استفاده از سواحل با توجه به وضعیت موجود تهیه کنند و به دبیرخانه برای اجرا اعلام کنند به صورتی که برنامه‌ها قابلیت اجرایی شدن داشته باشد.