جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

لایحه بندر آزاد بوشهر تا دو ماه آینده در صحن علنی بررسی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

لایحه بندر آزاد بوشهر تا دو ماه آینده در صحن علنی بررسی می‌شود

لایحه بندر آزاد بوشهر تا دو ماه آینده در صحن علنی بررسی می‌شود

لایحه بندر آزاد بوشهر تا دو ماه آینده در صحن علنی بررسی می‌شود

حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در گفت‌وگو با خبرنگاران در خارگ با اشاره به اینکه لایحه بندر آزاد بوشهر در کمیسیون‌های متعدد مجلس تصویب شده است اظهار داشت: پیش بینی می‌شود تا دو ماه آینده لایحه بندر آزاد بوشهر که جانمایی محل این بندر مورد تصویب قرار گرفته در صحن علنی مجلس بررسی شود.

وی با اشاره به اینکه خوش بین نسبت به تصویب  لایحه بندرآزاد بوشهر در صحن علنی مجلس هستم تاکید کرد: با توجه به جایگاه بندر آزاد بوشهر در عرصه اقتصاد و اشتغال خوشبین هستم  که  نمایندگان  مجلس شورای اسلامی به آن رای دهند و تصویب کنند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه 50 درصد جذب نیروهای بومی در ماده 47 قانون برنامه ششم توسعه اصلاح شد خاطر نشان کرد: با نظارت دائم  بر روی قانون جذب 50 درصدی نیروهای بومی استان بوشهر در صنایع نفتی اجازه تخطی در این قانون نمی‌دهیم.

وی بیان کرد: از این فرصت تازه برای اشتغال جوانان استفاده می‌شود چراکه با استفاده از این قانون و مصوبه می‌توان برای اشتغال جوانان بومی منطقه، تلاش بیشتری کرد.

خدری، ساماندهی کارکنان قراردادی صنعت نفت را مورد اشاره قرار داد و افزود: تبدیل وضعیت کارکنان قرارداد مدت موقت شرکت‌های نفتی، مدت‌هاست به یکی از دغدغه‌های اصلی کارکنان در مجموعه وزارت نفت و شرکت‌های تابعه تبدیل شده وامیدواریم با همکاری مجلس این مشکل برطرف شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح اصلاح قانون جرائم موادمخدر و کاهش مجازات اعدام  بیان کرد: با  تایید شورای نگهبان حکم اعدام برخی از مجرمان مواد مخدر به حبس تبدیل می‌شود.

خدری با اشاره به تخفیف مجازات اعدام برای حاملان مواد مخدر در اصلاح قانون یاد شده افزود: نمایندگان مجلس با تصویب طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر مقرر کردند که حکم اعدام برخی از مجرمان به مواد مخدر در صورت داشتن شرایط لازم، به حبس و جزای نقدی تبدیل شود.