جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

قدرت علمی باعث اقتدار جهانی برای کشور می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

قدرت علمی باعث اقتدار جهانی برای کشور می شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: داشتن قدرت علمی به کشور اقتدار جهانی می دهد، طوریکه اگر در هر زمینه ای مقتدر اما در حوزه علم ضعیف باشیم، اقتداری نخواهیم داشت.

قدرت علمی باعث اقتدار جهانی برای کشور می شود

 

 آیت الله صفایی بوشهری درهمایش شکوه هجرت افزود: به همین دلیل هم اکنون درکشور به تولید علم و مرجعیت علمی در حوزه های راهبری و ثروت زا نیاز داریم.
وی اضافه کرد: تنها راه برون رفت از شکست در زمینه علمی احیای جنبش نرم افزاری، تولید دانش و به دست گرفتن مرجعیت علمی است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: اکنون با رهنمود های مقام معظم رهبری در راه صحیح توسعه قرار گرفته ایم اما باید از شتاب بیشتری برخوردار شود.
وی اظهارکرد: برای رسیدن به اقتدار و مرجعیت علمی باید پارکهای علم و فناوری، مراکز علمی احیا و راه اندازی و قالب گفتمان ها در خانواده علمی شود.
صفایی بوشهری ادامه داد: اکنون به جای تولید علم، تولید محصول و افراد دارای مدرک می کنیم و خروجی تربیت با ظرفیت تولید علم بسیار محدود است.
امام جمعه بوشهر بیان کرد: بسیج دانشجویی حرکت علمی برای رسیدن به خودکفایی، تولید و مرجعیت علمی است.
وی گفت: امروز جهان استکبار بدنبال دستیابی به مدیریت علمی جهانی است و در این ارتباط بسیاری از کتب ارزشمند سراسر جهان و استادان و فرهیختگان را خریداری کرده است.
صفایی بوشهری افزود: قدرت در تجارت اقتصادی نیست بلکه در تجارت علم است و باید دانش را تولید و به محصول تبدیل کنیم.
وی اضافه کرد: استان بوشهر با توجه به داشتن سابقه درخشان تاریخی در زمینه علم و دانش با برنامه ریزی مدون می توان در مدت 20 سال بوشهر را به استان علم و فناوری ایران تبدیل کرد طوریکه در منطقه نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.
در این همایش از جهادگران بسیجی برگزیده استان بوشهر تقدیر شد. .