سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

قاضی زاده هاشمی در گلزار شهدای بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

قاضی زاده هاشمی در گلزار شهدای بوشهر

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت بعدازظهر دیروز برای افتتاح و آغاز اجرای چند طرح بهداشتی و درمانی به استان بوشهر سفر کرده، و علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران برای حضور در مراسم آغاز ساخت اورژانس هسته‌ای و بیمارستان قلب صبح امروز وارد بوشهر شده است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شماره یک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را افتتاح کرد.

این کلینیک که دیشب افتتاح شد، با زیربنای دو هزار متر مربع و 50 میلیارد ریال اعتبار در مدت یکسال ساخته و تجهیز شده است.

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شماره یک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارای کلینیک تخصصی دندانپزشکی با10 یونیت، 20 مطب و تزریقات و پانسمان است.

بلوک زایمانی بیمارستان زینبیه خورموج مرکز شهرستان دشتی نیز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید. این بلوک با زیر بنای 482 متر مربع پنج تخت LDR (این گونه تخت‌ها امکان انجام فرآیندهای پیش از زایمان طبیعی، هنگام زایمان و دو ساعت پس از زایمان مادر را در یک اتاق فراهم می‌کند و مادر می‌تواند همراه داشته باشد) دارد و برای ساخت آن 15 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

بازدید از کلینیک تخصصی خیرساز بیمارستان خورموج که با اعتبار دو میلیارد ریال در حال ساخت است، وبررسی روند ساخت بیمارستان 38 تختخوابی دیر که با 250 میلیارد ریال اعتبار با مشارکت وزارت نفت در دست ایجاد است، از دیگر برنامه‌های دیشب وزیر بهداشت در سفر به استان بوشهر بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در حاشیه بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان دیر گفت : این طرح به تازگی طی تفاهمنامه‌ای از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شده است که باعث تسریع در اجرای آن شده است.

دکتر علیرضا رئیسی به قول وزیر بهداشت در سفر پیشین وی به شهرستان دیر اشاره کرد و افزود: وزیر بهداشت در آن سفر قول داد نیروی انسانی و تجهیزات بیمارستان دیر یک ماه بعد از تکمیل ساختمان آن تامین شود، اما در حالی که هنوز بیمارستان تکمیل نشده، وعده وزیر یک سال است عملیاتی شده و نیروی انسانی آن جذب و تجهیزات آن نیز خریداری و در انبارهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر و دانشگاه علوم پزشکی نگهداری می‌شود.

وی تصریح کرد: مصمم هستیم ساختمان بیمارستان دیر امسال به بهره برداری برسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه جمعه از بیمارستان امام حسین(ع) اهرم نیز بازدید کرد و در جریان این بازدیدگفت: امسال 20 هزار تخت بیمارستانی در کشور ایجاد می‌شود که تا 10 هزار تخت تا کنون به بهره برداری رسیده و بقیه نیز تا پایان سال فعال می‌شود.

سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی همچنین با اشاره به آثار برجام در حوزه بهداشت و درمان، یکی از این آثار را تأمین دارو و تجهیزات پزشکی بدون واسطه عنوان و بر بهره مندی از سرمایه‌گذاران خارجی در حوزه درمان تاکید کرد.

وی بعدازظهر دیروز هم طرح توسعه بیمارستان کنگان که باهزینه 220 میلیارد ریالی از محل اعتبارات سفر نوروز 90 رهبرمعظم انقلاب به این شهرستان و وزارت نفت اجرا شده و مرکز خدمات جامع سلامت شهر تخل تقی از توابع شهرستان عسلویه را افتتاح و از بیمارستان توحید جم بازدید کرد.

وزیر بهداشت امروز در ادامه سفر دوروزه‌اش به استان بوشهر، علاوه بر حضور در آیین آغاز ساخت بیمارستان 200 تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی قلب و مرکز بیماری‌های خاص بوشهر، یونیت‌های سیار دندانپزشکی و آمبولانس‌های ویژه را  افتتاح خواهد کرد.

افتتاح طرح توسعه بیمارستان دیلم، کلینیک تخصصی خیر ساز دیلم و تخت‌هایLDR  ( تک نفره زایمان طبیعی) در بیمارستان امیرالمونین(ع) گناوه ، بازدید از محل ساخت بیمارستان 200 تخت خوابی 17 شهریور برازجان، بهره برداری از مجتمع کلاس‌های آموزشی واقع در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و شرکت در جلسه شورای سلامت دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت در دومین روز از سفر به استان بوشهر خواهد بود.