جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

فیلم مستند دهکده قرآنی چارک در بوشهر تولید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فیلم مستند دهکده قرآنی چارک در بوشهر تولید می‌شود

فیلم مستند دهکده قرآنی چارک در بوشهر تولید می‌شود

فیلم مستند دهکده قرآنی چارک در بوشهر تولید می‌شود

 

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: دهکده قرآنی چارک جایگاه مهمی در عرصه قرآنی ملی و بین‌المللی دارد که در این راستا فیلم مستند این دهکده قرآنی ساخته می‌شود.
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تبریک فرا رسیدن ماه نزول قرآن افزود: در این ماه با برکت برای انس بیشتر جوانان و نوجوانان با قرآن کریم که آنان را از بسیاری از آسیب‌ها مصون نگه می‌دارد برنامه‌های مهمی تدارک دیده شده است.
عالی‌پور با اشاره به اینکه 41 موسسه قرآنی در استان بوشهر فعالیت دارد گفت: هم اکنون41 موسسه قرآنی در آشنا کردن جوانان، نوجوانان و کودکان در این استان فعالیت دارند که امید می‌رود با حمایت‌های مسئولان این فعالیت‌ها افزایش یابد.
وی با بیان اینکه موسسه‌های قرآن و عترت استان بوشهر نقش مهمی در قرآنی کردن جامعه دارند خاطر نشان کرد: موسسه‌های قرآنی با فعالیت‌های خوب خود یک بازوی توانمند برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر محسوب می‌شوند.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهربا اشاره به عملکرد خوب شورای توسعه و گسترش فعالیت‌های قرآنی در استان بوشهر تصریح کرد: این شورا به عنوان شورای برتر کشور انتخاب شد که در قالب این شورا در موضوع فعالیت‌های قرآنی ارتباط مناسبی بین دستگاه‌های مربوطه برقرار شده است.
عالی‌پور از اجرای طرح نذر قرآن در استان بوشهر خبرداد و گفت:اجرای طرح نذر قرآن برای هدفمند کردن نذرهای مردم و حذف نذورغیر متعارف در استان بوشهر یکی از طرح‌های یاد شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح ثقلین در استان افزود: در راستای نهادینه کردن قرآن در قلب جامعه به صورت پخش حدیث‌های قرآنی در حوزه‌های اداری، سالن‌های انتظار و غیره که مردم در آن حضور پیدا می کنند اجرای طرح ثقلین در دستور کار قرار گرفته است.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر در حوزه قرآنی در کشور و جهان دارای رتبه و سبک است گفت: دهکده قرآنی چارک منطقه‌ای است که تمام مردم آن با قرآن کریم مانوس هستند بگونه‌ای که جوانان و نوجوانان این دهکده در مسابقات ملی و بین‌المللی دارای رتبه هستند.
عالی‌پور با اشاره به ساخت مستند دهکده قرآنی چارک افزود: ساخت فیلم مستند قرآنی روستای چارک به عنوان روستای قرآنی استان بوشهر در دستور کار قرار گرفته و به زودی زمینه تولید آن فراهم می‌شود.