جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

فیلم سینمایی "۹ و ۵ دقیقه" از شبکه سراسری سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فیلم سینمایی "۹ و ۵ دقیقه" از شبکه سراسری سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود

کارگردان فیلم سینمایی "۹ و ۵ دقیقه" گفت: با تکمیل ساخت و تدوین فیلم سینمایی "۹ و ۵ دقیقه" این فیلم همزمان با روز نیروی هوایی از شبکه‌های سراسری سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.

فیلم سینمایی

 

مسعود نجف‌پور بوشهری  با بیان اینکه نشان‌دادن حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس یکی از رسالت‌های هنرمندان است، اظهار داشت: سرلشکر خلبان شهید سیدعلیرضا یاسینی که در هشت سال جنگ تحمیلی نقش مهم و تاثیرگذاری داشت، در فیلمی تحت عنوان «‌9 و 5 دقیقه‌» حماسه و رشادت این دلیر‌مرد به نمایش درآمده است.
وی با بیان اینکه فیلم سینمایی 9 و 5 دقیقه از جاذبه‌های فراوانی برخوردار است، تصریح کرد: در این فیلم مهیج و پرجاذبه که با مشارکت پایگاه ششم شکاری بوشهر تهیه و تدوین شده هنرمندان بوشهری توانمندی هنری خود را به نمایش گذاشته‌اند.
کارگردان فیلم سینمایی "9 و 5 دقیقه" با بیان اینکه جلوه‌های این فیلم سینمایی پرجاذبه و مهیج است افزود: جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی 9 و 5 دقیقه چون آسمان به صورت سی‌جی تهیه و تدوین شده و بسیار جذاب و پربیننده است.
نجف‌پوربوشهری با اشاره به اینکه لوکیشن‌های فیلم سینمایی یاد شده در فضای باز استان بوشهر تصویربرداری شده گفت: مشارکت فرماندهان پایگاه ششم شکاری بوشهر در واگذاری امکانات و فضای مورد توجه، به تولیدکنندگان فیلم سینمایی 9 و 5 دقیقه جای قدردانی و سپاس دارد.
وی مدت فیلم سینمایی 9 و 5 دقیقه را بیش از 1.5 ساعت دانست و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین بخش این فیلم سینمایی سقوط هواپیمای شهید یاسینی در خاک عراق و حماسه‌های رزمندگان در 8 سال جنگ تحمیلی است.
کارگردان فیلم سینمایی "9 و 5 دقیقه" با بیان اینکه در این فیلم هنرمندان بوشهری نقش آفرینی می‌کنند افزود: نقش شهید یاسینی در فیلم سینمایی 9 و 5 دقیقه را ساسان جاهدین محمدی برعهده دارد.
نجف پور بوشهری با بیان اینکه فیلم سینمایی "9 و 5 دقیقه" برشی از زندگی سرلشکر خلبان شهید سیدعلیرضا یاسینی است تصریح کرد: با تکمیل ساخت و تدوین این فیلم سینمایی همزمان با روز نیروی هوایی 19 بهمن از شبکه‌های سراسری سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.