جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

فیلم سینمایی «مروا» از بوشهر به بخش مسابقه جشنواره فیلم چلچراغ راه یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

فیلم سینمایی «مروا» از بوشهر به بخش مسابقه جشنواره فیلم چلچراغ راه یافت

رئیس حوزه هنری بوشهر گفت: نخستین فیلم بلند حوزه هنری بوشهر بوشهر با نام «مروا» به بخش مسابقه جشنواره فیلم چلچراغ تهران راه یافت.

فیلم سینمایی «مروا» از بوشهر به بخش مسابقه جشنواره فیلم چلچراغ راه یافت

 

سیدمحمدحسین سیدزاده در جمع هنرمندان حوزه هنری بوشهر با قدردانی از ارائه آثار با کیفیت هنری اظهار داشت: آثار هنرمندان استان بوشهر در بخش‌های مختلف هنری به موضوعاتی از جمله اقتصاد مقاومتی، ارزشهای دینی، مذهبی، انقلاب اسلامی، سبک زندگی اسلامی، دفاع مقدس، خانواده الگوی ایرانی، ادبیات کهن اسلامی و ایرانی ارائه می‌شود.
وی با اشاره به راه‌اندازی بانک اطلاعاتی هنرمندان و آثار هنری آنان خاطرنشان کرد: بهره‌مندی هنرمندان ازبانک اطلاعاتی ضمن انتقال نگرش و هویت و آداب رسوم و تفکرات آنها، آثار هنرمندان معرفی می‌شود. ‏
رئیس حوزه هنری بوشهری با اشاره به راه‌یابی فیلم سینمایی مروا از حوزه هنری بوشهر به جشنواره چلچراغ تهران افزود: نخستین فیلم بلند حوزه هنری بوشهر بوشهر با نام «مروا» به بخش مسابقه جشنواره فیلم چلچراغ تهران راه یافت.
سیدزاده با اشاره به اینکه فیلم سینمایی مروا به کارگردانی کریم فائقیان تهیه و تدوین شده است، خاطرنشان کرد: داستان فیلم در مورد پسری است که قصد بازی در شبیه شمر در تعزیه را دارد که با مخالفت مادرش روبرو می شود.
وی با بیان اینکه جشنواره چلچراغ با هدف معرفی عشق به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برگزار می‌شود تصریح کرد: در این جشنواره تولیدات محتوایی سیره زندگی معصومین(ع) در عرصه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای ارائه می‌شود که بوشهر با توانمندی هنرمندان به این جشنواره راه یافت.