سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به امکانات پیشرفته آموزشی مجهز شد - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به امکانات پیشرفته آموزشی مجهز شد

فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به امکانات پیشرفته آموزشی مجهز شد


فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به امکانات پیشرفته آموزشی مجهز شد

فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به امکانات پیشرفته آموزشی مجهز شد

عبدالرسول کازرونی در نشست با مسئولان سازمان مهندسی ساختمان استان بوشهر ضمن بررسی تفاهم‌نامه همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، نیازهای آموزشی نظام مهندسی را بررسی و بر برگزاری آموزش‌های تکمیلی مهارتی در راستای ارتقاء توانمندی کاربردی مهندسان تاکید شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سازمان نظام مهندسی را یکی از شرکای اجتماعی خود می‌داند گفت: با توجه به وجود احساس قرابت میان این دو مجموعه ، علت آن هم کاربردی و عملیاتی بودن وظایف هر دو سازمان فنی است.

وی جایگاه نظام مهندسی در جامعه امروز را جایگاهی خاص و حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: امر بازآموزی و احراز صلاحیت حرفه‌ای در این حوزه و ارائه مجوزهای اشتغال کارگران ساختمانی خیلی مهم بوده زیرا مهمترین داشته انسانها که با جان آنها مستقیما در ارتباط است موضوع اسکان و مسکن است.

کازرونی با اشاره به اینکه  امروز مهمترین موضوع در امر سفارش کار برای صنعت ساختمان محرز بودن صلاحیت حرفه‌ای فرد است افزود: این اداره کل آماده است از قابلیت مهندسان سازمان نظام مهندسی بهره گرفته و در امر بازبینی استانداردهای مهارت و برگزاری دوره‌های آموزشی از دانش مهندسان با تجربه استفاده کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم مهارت در ایجاد اشتغال‌زایی بیان کرد: کلید ایجاد اشتغال و اجرای طرح‌های اشتغالزایی، مهارت‌افزایی است که در این راستا طرح‌های مهم مهارتی در استان تدوین شده است.

وی با تاکید بر تجهیز مراکز آموزشی به امکانات پیشرفته خاطرنشان کرد: در راستای ارتقاء مهارت دانش‌آموختگان و جویندگان اشتغال، مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به امکانات پیشرفته آموزش مهارتی مجهز شد.