سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

فناوری طراحی، ساخت و تعمیر تاسیسات ترمینال صادراتی نفت خارگ بومی سازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فناوری طراحی، ساخت و تعمیر تاسیسات ترمینال صادراتی نفت خارگ بومی سازی شد

مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تاسیسات ترمینال نفت خارگ اجرایی شده بگونه‌ای که فناوری طراحی، ساخت و تعمیر تاسیسات در اختیار مهندسان داخلی صنعت نفت قرار گرفت

فناوری طراحی، ساخت و تعمیر تاسیسات ترمینال صادراتی نفت خارگ بومی سازی شد

سید پیروز موسوی ظهر امروز در آیین معارفه فرمانده پدافندغیرعامل خارگ با بیان اینکه ترمینال نفتی خارگ بزرگترین پایانه صادراتی نفت کشور است اظهار داشت: بیش از 93 درصد نفت خام کشور از پایانه خارگ صادر می‌شود که این مهم جایگاه این جزیره در اقتصاد کشور نشان می‌دهد.

وی با اشاره به نقش مهم پایانه‌های نفتی ایران در اقتصاد کشور گفت:جزیره خارگ از لحاظ استراتژیک به لحاظ جایگاه آن در اقتصاد کشور اهمیت فراوانی در عرصه ایمنی و پدافند غیر عامل دارد که توجه ویژه‌ای به این عرصه شده است.

مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه استقرار شرکت‌های متعدد نفتی در جزیره خارگ اهمیت بحث پدافند غیر عامل را دو چندان کرده است افزود: برای کاهش خطرات و مشکلات در جزیره خارگ ارائه آموزش و برنامه‌ریزی‌های مدون در حوزه  پدافند غیر عامل در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

موسوی از اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در خارگ خبرداد و گفت: بر این اساس مهندسان و متخصصان صنعت نفت طرح‌های تدوین شده اقتصادی مقاومتی اجرایی، بگونه‌ای که فناوری طراحی، ساخت و تعمیر تاسیسات ترمینال صادراتی نفت خارگ بومی سازی کرده‌اند.

وی برخورداری از نیروی انسانی توانمند یکی از مهمترین مزایا و ویژگی‌های پایانه‌های نفتی خارگ دانست و تصریح کرد: با توجه به نقش آموزش و آگاهی  در کارکرد مطلوب کارکنان و کاهش خطرات، این مهم در دستور کار قرار دارد.

معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل نیز با بیان اینکه صنعت نفت شهدای زیادی در راستای استقلال این صنعت تقدیم کرده است خاطر نشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس کارکنان صنعت نفت مردانه در مقابله جنایات دشمنان ایستادند و نگذاشتند صدور نفت از این جزیره استراتژیک قطع شود.

علی اصغر زارعی با تاکید بر توجه به جوانان در این عرصه افزود: اعتماد و بهره‌مندی از نسل جوان از اولویت‌های ما است چراکه این افراد با داشتن توانایی و ظرفیت بالا  به مراتب بهتر از گذشته می‌توانند در این عرصه خدمات رسانی کنند.

وی با تاکید بر توسعه زیرساخت حراستی در جزیره خارگ افزود: جزیره خارگ یک نقطه استراتژیک و یک زیر ساخت حیاتی به شمار می‌آید که ایجاد زیر ساخت‌های حراستی  در دستور کار قرار دارد.

در این نشست سید پیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از سوی سردار غلامرضا جلالی رئیس پدافند غیرعامل بعنوان مدیر ارشد اچ. اس. ای و پدافند غیر عامل و مدیر بحران جزیره خارگ منصوب شد.