جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

فعالیت گمرکات استان بوشهر الکترونیکی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت گمرکات استان بوشهر الکترونیکی شد

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: برای تسریع در ارائه خدمات به بازرگانان و پیشگیری از تخلفات تمام فعالیت‌های گمرکات استان بوشهر الکترونیکی شد.

فعالیت گمرکات استان بوشهر الکترونیکی شد

 

 بهنام نوروزی در نشست شورای اداری بندر گناوه با بیان اینکه نشست‌های تخصصی و گمرکی در  شهرستان‌های بندری برگزار می‌شود اظهار داشت:  بر اساس تصمیم اتخاذ شده از این پس برگزاری نشست‌های مدیران کل حوزه ستاد در گمرکات شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: برگزاری منظم این نشست‌ها خارج از ستاد نظارت و در محل گمرک مورد نظر علاوه بر ایجاد یک هماهنگی بیشتر برای رفع تنگناها و مشکلات موجود در آن گمرک، سبب تسریع در فعالیت‌ها و ارائه خدمت بهتر  به مخاطبان می‌شود.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه  تمامی تلاش گمرک حرکت به سمت الکترونیکی شدن خدمات به صاحبان کالا و تجار و بازرگانان است گفت: پیاده سازی گمرک الکترونیک سبب تسهیل در امر تجارت و کاهش هزینه‌ها  به صاحبان کالا و تجار و بازرگانان می‌شود.
وی از راه‌اندازی  سامانه جامع امور گمرکی در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: خوشبختانه  با راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی و زیر سامانه‌های آن شاهد ایجاد یک وحدت رویه مشترک در امر تجارت هستیم، که این امر قطعاً به بهبود انجام تشریفات گمرکی کمک شایانی می‌کند.
نوروزی با اشاره به نقش مهم استقرار سامانه جامع گمرکی در ارائه خدمات سالم و مطلوب تاکید کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، این سامانه از پیشرفته‌ترین سامانه‌های کنترل مبادی ورودی کشور است که سبب  سالم‌سازی محیط کسب ‌وکار و ساده ‌سازی فرآیندهای ترخیص کالا شده است.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با اشاره به اینکه خدمات گمرکی به مخاطبان به صورت الکترونیکی عرضه می‌شود گفت:برای تسریع در ارائه خدمات به بازرگانان و پیشگیری از تخلفات تمام فعالیت‌های گمرکات استان بوشهر الکترونیکی شد.