جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

فعالیت ساخت ۲ نیروگاه اتمی بوشهر تسریع می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت ساخت ۲ نیروگاه اتمی بوشهر تسریع می‌یابد

رئیس سازمان اتمی ایران گفت: به‌زودی با پرداخت قسط نخست ۲ نیروگاه اتمی در بوشهر عملیات اجرایی ساخت این ۲ واحد نیروگاهی تسریع می‌یابد

فعالیت ساخت ۲ نیروگاه اتمی بوشهر تسریع می‌یابد

علی‌اکبر صالحی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با قدردانی از تحمل و صبر مردم استان بوشهر اظهار داشت: بوشهر دارای مردمانی با متانت، با صبر و تحمل و مقاومی هستند که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به انعقاد قرارداد ساخت دو نیروگاه اتمی دیگر در بوشهر تصریح کرد: این نیروگاه‌ها قرارداد آن منعقد شده و دولت با اجرایی شدن آن موافقت کرده است.

رئیس سازمان اتمی ایران افزود: به‌زودی قسط نخست ساخت دو نیروگاه اتمی بوشهر توسط بانک مرکزی پرداخت می‌شود که با تحقق این مهم تا پایان سال ساخت دو واحد نیروگاه اتمی در بوشهر که 10 سال طول می‌کشد تسریع می‌یابد.

صالحی با اشاره به آغاز ساخت دو بیمارستان قلب و اورژانس هسته‌ای با مشارکت سازمان اتمی ایران در بوشهر گفت: آغاز ساخت بیمارستان جامع قلب و اورژانس هسته‌ای در بوشهر از برنامه‌های سفر به بوشهر است که ساخت این بیمارستان ضمن برطرف کردن مشکلات مردم استان بوشهر می‌تواند جوابگوی نیازهای کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر هم باشد.

وی با بیان اینکه آینده بوشهر درخشان و تابناک است به آثار برجام پرداخت و با بیان اینکه برکات مهمی پس از برجام محقق شده خاطرنشان کرد: بعد از برجام آینده ایران روشن و تابناک می‌شود و مردم آثار حرکت دولت در این موضوع در آینده بیشتر احساس می‌کنند.

رئیس سازمان اتمی ایران صدور روزانه 2.5 میلیون بشکه نفت خام را از آثار برجام دانست و تصریح کرد: قبل از برجام مشکلاتی برای صدور نفت با تحریم‌ها ایجاد شده بود که اکنون صادرات نفت در روز به دو میلیون و 500 هزار بشکه رسیده که این میزان با اندازه صادرات قبل از تحریم‌ها است.

صالحی تاکید کرد: این امر نشان از گشایش در امور است و در آینده هم گشایش‌های بیشتری شاهد خواهیم بود.