جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

فعالیت‌های علمی و فرهنگی در دانشگاه‌های استان بوشهر توام شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت‌های علمی و فرهنگی در دانشگاه‌های استان بوشهر توام شود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: استان بوشهر دارای جایگاه مهمی در عرصه مراکز آموزش عالی است که در این راستا توام شدن علم با فرهنگ باید مورد توجه قرار گیرد.

فعالیت‌های علمی و فرهنگی در دانشگاه‌های استان بوشهر توام شود

 

 حجت‌الاسلام عباس دشتی  با تسلیت اربعین حسینی و  بر الگو قرار گرفتن حرکت عاشوری حسینی در دانشگاه‌های تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از علت‌های ماندگاری قیام امام حسین(ع) ایثارگری و از خودگذشتگی است که باید در عرصه دانشگاه الگو قرار بگیرد.
وی با تاکید بر این نکته که امنیت در جامعه مرهون ایثارگری شهدا است تصریح کرد: جامعه ایمن و امن ایران اسلامی از حیث امنیتی و فکری فرهنگی نشعت گرفته از ایثارگری‌ها و فداکاری‌های شهدا است که باید قدردان این عزیران باشیم.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر با اشاره به نقش مهم شهدای دانشجو در عرصه دفاع مقدس افزود: دانشگاهیان در دوران دفاع مقدس با رها سازی علم و دانش به سوی مرزها شتافتند و با ایثارگری و دفاع از ایران این مرز و بوم را در مقابل هر گونه آسیبی مصون کردند.
دشتی با تاکید بر توام شدن فرهنگ و علم در دانشگاه‌‌ها گفت: استان بوشهر دارای جایگاه مهمی در عرصه مراکز آموزش عالی است که در این راستا توام شدن علم با فرهنگ باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به تدین مدیران و معاونان دانشگاه‌های استان بوشهر خاطر نشان کرد: مسئولان دانشگاه‌های استان بوشهر در کنار پیشرفت علمی توجه ویژه‌ای به امور فرهنگی و سیاسی دانشگاه‌ها دارند که انقلابی‌گری مورد توجه قرار داده‌اند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر با تاکید بر توجه به اردوهای جهادی دانشجویی بیان کرد: اردوهای جهادی در بعد دانشجویی کاری ارزشمند و مهمی است که این مهم باید در طول سال تحصیلی مورد توجه قرار گیرد.
دشتی با بیان اینکه بسیجیان به مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها دغدغه دارند گفت: ایثارگری شهدا باید در فضاهای دانشگاهی ترویج داده شود تا دانشجویان از مشکلات فرهنگی مصونیت داشته باشند.
وی برگزاری یادواره شهدای دانشجویی را یک ضرورت دانست و افزود: حل مشکلات انحرافی جامعه با فرهنگ ایثار و فداکاری شهدا ترمیم می‌یابد که این خود نشان دهنده جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.