جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

فعالیت‌های سوادآموزی در استان بوشهر برون سپاری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت‌های سوادآموزی در استان بوشهر برون سپاری می‌شود

فعالیت‌های سوادآموزی در استان بوشهر برون سپاری می‌شود

فعالیت‌های سوادآموزی در استان بوشهر برون سپاری می‌شود

 

معاون سوادآموزی استان بوشهر گفت: در راستای زدودن بی‌سوادی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی فعالیت‌های سوادآموزی در استان بوشهر برون سپاری می‌شود.
غلامرضا دانش‌فر در نشست مسئولان شهرستان‌ها و مناطق سواد آموزی استان بوشهر با اشاره به اینکه منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در سوادآموزی محقق می‌شود اظهار داشت: هرچند اجرا کننده اصلی این شعار مهم مردم  هستند اما مسئولان شهرستان‌ها و مناطق سوادآموزی برای عملیاتی کردن«اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل» باید نهایت سعی و تلاش خود را بکار ببندند.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کارکرد اقتصاد مقامتی در حوزه سواد آموزی را به صورتی متقابل  دانست و افزود: درصد جمعیت بی سواد در استان بوشهر نسبت به جمعیت با سواد بسیار اندک است ولی این جمعیت اندک در حال اشتغال، تاثیر مهمی در توسعه کشور دارند.
دانش‌فر با بیان اینکه سواد افراد سبب  کاهش محسوس میزان خطاها و مشکلات در کارها می‌شود تصریح کرد:  سواد در ابعاد گوناگون  سبب افزایش بهره وری، ثبات فعالیت‌ها و در نهایت کمک به توسعه پایدار می‌شود بنابراین  نتیجه و نقش جمعیت بی‌سواد در اشتغال جامعه ناپایدار بوده و نمی‌تواند کارکردی قابل اطمینان داشته باشد.
وی از برون سپاری فعالیت‌های سوادآموزی در استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: برای اینکه اقتصاد مقاومتی درست اجرا شود باید در حوزه سواد آموزی مهارت زندگی و توانمندسازی افراد در زمینه شغلی برای راه‌اندازی کسب وکارهای مختلف فراهم شود که مسئله مهم واگذاری و برون سپاری فعالیت‌های سوادآموزی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.
معاون سوادآموزی استان بوشهر تاکید کرد: با آموزش اولیای بی سواد دانش آموزان، کارگران و کشاورزان بهره‌وری در ابعاد گوناگون افزایش می‌یابد.
دانش‌فر با تاکید بر ریشه کنی بی‌سوادی در جامعه افزود: برای ریشه کنی معضل بی سوادی در استان لازم است مسئولان سواد آموزی ارتباط بیشتر با افراد محروم از سواد داشته باشید و نقش محوری‌تری  به معلمان و مدیران مدارس داده شود.
وی ضمن برشمردن فعالیت‌ها و برنامه‌های سوادآموزی استان با توصیه همکاران سواد آموزی استان به دقت در مسئله امربه معروف و نهی از منکر، گفت: رعایت اخلاق، حجاب آموزش دهندگان،پاکدستی، دقت در کارها و انجام درست فعالیت‌ها در سواد آموزی مهمترین محورهای عمل به مسئله مهم امربه معروف و نهی از منکر است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.