سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

فصل زمستان فرآورش گاز در پالایشگاه جم افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

فصل زمستان فرآورش گاز در پالایشگاه جم افزایش می‌یابد

رئیس بهره برداری شرکت پالایش گاز فجرجم گفت: اکنون روزانه ۷۵ میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه جم فرآورش می‌شود که این میزان در فصل زمستان به حدود ۱۲۵ میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد.

فصل زمستان فرآورش گاز در پالایشگاه جم افزایش می‌یابد

 

عبدالصمد نجفی در نشست با خبرنگاران در جم با اشاره به نقش مهم پالایشگاه فجر جم در تامین گاز مصرفی کشور اظهار داشت: پالایشگاه فجر جم یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه گاز کشور است بگونه‌ای که قادر است روزانه  125 میلیون مترمکعب گاز شیرین تولید و به شبکه سراسری تزریق کند.
وی با اشاره به تولید گاز مصرفی کشور در این پالایشگاه افزود: میدان‌های گازی نار و کنگان و فازهای 6 ، 7 و 8 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی تامین کننده خوراک شرکت پالایش گاز فجر جم هستند.
رئیس بهره برداری شرکت پالایش گاز فجرجم از افزایش فرآورش گاز در این شرکت خبرداد و گفت: هم اکنون روزانه 75 میلیون مترمکعب گاز در این شرکت فرآورش می‌شود که این میزان تا فصل زمستان به 125 میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد.
نجفی با بیان اینکه این شرکت دارای هشت واحد شیرین سازی است خاطر نشان کرد:  پس از فرآورش و شیرین سازی گاز  در این پالایشگاه برای مصرف به خط دوم سراسری تزریق می‌شود.
وی با بیان اینکه پالایشگاه فجرجم با ظرفیت فرآورش 80 میلیون مترمکعب گاز فعالیت خود را آغاز کرد خاطر نشان کرد:ظرفیت فرآورش گاز در این پالایشگاه  در سال 1389 به بیش از 125 میلیون مترمکعب رسید.
رئیس بهره برداری شرکت پالایش گاز فجرجم ، میعانات گازی و گاز مایع را از دیگر محصولات این شرکت عنوان کرد و گفت: علاوه بر فرآورش گاز، روزانه 200 تن گاز مایع، چهار هزار مترمکعب میعانات گازی و پنچ هزار تن پروپان در این پالایشگاه تولید می‌شود.
نجفی توجه به محیط زیست را یکی از مسئولیت‌های این شرکت خواند و تصریح کرد: طرح‌های زیست محیطی مختلفی در این منطقه اجرا شده است