جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

فصل رویش - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

فصل رویش

کشاورزی فرایند تولید مواد غذایی، علوفه، الیاف و دیگر محصولات مورد نیاز انسان از راه کاشت گیاهان معین و پرورش حیوانات اهلی(چهارپایان) است. کشاورزی مرحله مهمی از تاریخ بشر است که منجر به ظهور تمدن شد. مطالعهٔ کشاورزی به نام علم کشاورزی شناخته می‌شود.

کشاورزی شامل طیف وسیعی از تخصص‌ها و فنون، از جمله راه‌هایی برای گسترش زمین‌های مناسب برای زراعت گیاه، حفر کانال‌ها و فرم‌های مختلف آبیاری می‌باشد.

در دنیای امروز با نگرانی‌های موجود و کمبود منابع، نیاز است تا کشاورزی را به سوی کشاورزی پایدار (مثلاً کشاورزی زیستی( یا کشاورزی فشرده )مثلاً صنعتی( پیش ببریم تا بتوانیم نیازها را در آینده برطرف نماییم.

 امروزه مسئله اصلی کمبود آب است که با روش نوین آبیاری تا حدودی از مشکلات آن بکاهد؛ آبیاری از روزگاران گذشته با روشهای ساده انجام میشد. اما امروزه روشهای علمی گوناگونی برای آبیاری به کار میرود هر یک از اینروشها اگر به طور درست و در جای مناسب به کار برده شود به پیشرفت کشاورزی کمک بسیار خواهد کرد. در آبیاری باید از روشهایی استفاده شود که هم در مصرف آب صرفه جویی شود و هم از شسته شدن و خسارت زدن به خاک کشاورزی جلوگیری بهعمل آید. که  این برنامه  هم با هدف آموزش کشاورزان در مراحل کاشت ، داشت و برداشت محصولات تهیه می شود.

Loading the player...
سال تولید: 1397
عوامل تولید:

تهیه کننده و کارگردان : عباس حیدری

تصویر بردار و نورپرداز : علیرضا جهدکار

تدوینگر و گرافیست : عبدالحسن بجلی

 گوینده متن: وحیده حسینی

صدابردار : علیرضا جهدکار