جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

فروشگاه‌های مجازی در استان بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فروشگاه‌های مجازی در استان بوشهر راه‌اندازی شد

فروشگاه‌های مجازی در استان بوشهر راه‌اندازی شد

فروشگاه‌های مجازی در استان بوشهر راه‌اندازی شد

رئیس اتاق اصناف استان بوشهر گفت: کسب و کار اینترنتی در استان بوشهر رونق گرفته به‌گونه‌ای هم اینکه ۱۴۷ فروشگاه مجازی تک ستاره در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

مصطفی گراشی در نشست بزرگداشت یکم تیرماه روز ملی اصناف، با اشاره به اینکه اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی نقش مهمی در اقتصاد جامعه دارد، اظهار داشت: برون‌سپاری برخی از فعالیت‌های اقتصادی می‌تواند شرایط اقتصادی جامعه را برای عدالت و رفاه عموم مردم فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه 35 هزار واحد صنفی در استان بوشهر فعال است گفت: با این آمار به‌طور میانگین به ازاء هر 30 نفر در استان بوشهر یک واحد صنفی وجود دارد که این نشانه تورم است.
رئیس اتاق اصناف استان بوشهر از ازیاد واحدهای صنفی در استان بوشهر خبرداد و افزود: وجود این میزان واحد صنفی برای اقتصاد جامعه مفید نیست که باید این واحدها ساماندهی شود.
وی از ایجاد فروشگاه‌های مجازی در بوشهر خبرداد و تصریح کرد: کسب و کار اینترنتی در استان بوشهر رونق گرفته بگونه‌ای هم اینکه 147 فروشگاه مجازی تک ستاره در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.
گراشی با اشاره به اینکه واحدهای صنفی محلات جنوبی شهر بوشهر فاقد پروانه کسب هستند بیان کرد: در محلات یاد شده 750 واحد صنفی به سبب قرار گرفتن در حریم نیروگاه اتمی اجازه دریافت پروانه کسب نیستند که باید برای این کسبه چاره اندیشی شود.
وی با تاکید بر فعال شدن قهوه خانه سنتی شهر بوشهر گفت: در جریان جمع‌آوری قهوخانه در سطح شهر قهوه خانه‌های سنتی لطمه دیده‌اند و رو به تعطیلی است که باید برای ساماندهی این قهوه‌خانه‌ها تصمیم‌گیری شود.
رئیس اتاق اصناف استان بوشهر با بیان اینکه اصناف برای جمع‌آوری عوارض و حق قانونی دولت و شهرداری وظیفه‌ای ندارد تصریح کرد:  هر چند اصناقف در این زمینه رسالتی ندارند ولی در صورت ایجاد رغبت لازم آماده همکاری در این زمینه هستند.
گراشی با اشاره به گلایه‌مندی برخی از واحدهای صنفی از برخورد نشدن با دست‌فروشان افزود: در صورت ادامه این روند فعالیت دست فروشان برخی از اصناف به دست‌فروشی روی می‌آورند زیرا فعالیت در این حوزه آنها را از پرداخت عوارض های موجود و نظارت برخی از نهادها معاف می‌کند.