سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

فرهنگ جهادی در مقابله با تهاجم فرهنگی عملیاتی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ جهادی در مقابله با تهاجم فرهنگی عملیاتی شود

امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به تهاجم فرهنگی غرب با ابزار و تجهیزات پیشرفته لازم است برای مقابله با این تهاجم از فرهنگ و تفکر جهادی استفاده کرد

فرهنگ جهادی در مقابله با تهاجم فرهنگی عملیاتی شود

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه سواحل در استان بوشهر در بعد فرهنگی یک فرصت مهمی است اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص استان و وجود ساحل زیبای خلیج فارس ساماندهی سواحل براساس برنامه‌ریزی فرهنگی ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ایجاد فضای مناسب با نگاه فرهنگی در سواحل استان و حفظ شئونات اسلامی در این محیط را یک ضرورت دانست و افزود: برنامه‌ریزی برای ایجاد فضا و امکانات لازم و ایجاد شرایط رفاهی زیرساختی برای مردم در کنار سواحل برای جلوگیری از اعمال خلاف شئون اسلامی ضروری است.

امام جمعه بوشهر راه‌اندازی مسجد و مراکز مشاوره در کنار سواحل استان بوشهر را امری مهم دانست و  گفت: باید از دریا بعنوان ظرفیت و بخش فرهنگی استفاده شود تا مردم با مشکل روبه رو نشوند.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به فضای فرهنگی استان بوشهر در دهه آخر صفر بیان کرد: فضای استان بوشهر در دهه آخر صفر باید فرهنگی و در طراز مکتب پیامبراسلام (ص) به دور از مسائل خلاف این مکتب باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه پایتخت کتاب شدن پروژه مهمی است تصریح کرد: تحقق این مهم برای استان خیر و برکت زیادی به دنبال دارد به همین سبب ایجاد زمینه و شرایط لازم برای کسب این عنوان در استان ضروری است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق گفت: با توجه به اینکه بسیاری از طلاق‌ها به سبب شناخت نامناسب است، ترویج مشاوره پیش از ازدواج در استان و تبدیل آن به عنوان فرهنگی عمومی ضروری است.

صفایی بوشهری به هفته بسیج همزمان با اربعین حسینی پرداخت و با تاکید بر توجه به مقابله با تهاجم فرهنگی افزود: با توجه به تهاجم فرهنگی غرب با ابزار و تجهیزات پیشرفته لازم است برای مقابله با این تهاجم از فرهنگ و تفکر جهادی استفاده کرد.