جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

فرهنگ انقلابی و ساده زیستی در دولتمردان نهادینه شود - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

فرهنگ انقلابی و ساده زیستی در دولتمردان نهادینه شود

فرهنگ انقلابی و ساده زیستی در دولتمردان نهادینه شود


فرهنگ انقلابی و ساده زیستی در دولتمردان نهادینه شود

فرهنگ انقلابی و ساده زیستی در دولتمردان نهادینه شود

حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) وفاطمه زهرا(س) بر توجه به سبک زندگی و ازدواج اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: توجه به سبک زندگی و ازدواج اسلامی مشکلات جامعه به ویژه آسیب‌هایی که زندگی انسان‌ها را به مخاطره می‌‌اندازد برطرف می‌کند.

وی پدیده و آسیب طلاق را یکی از معضلات مهم جامعه دانست و تصریح کرد: پیمان ازدواج باید با شناخت و معرفت منعقد شود چراکه اگر از روی هوی و هوس باشد زندگی زودگذار است و به شکست می‌انجامد.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به افزایش آمار طلاق در جامعه افزود: آمار طلاق متاسفانه در جامعه رو به افزایش است که ریشه بسیاری از مفاسد جامعه از آسیب طلاق سرچشمه می‌گیرد.

دشتی با تبریک دهه نخست ماه ذیحجه و گرامیداشت هفته دولت، نقش قوه مجریه یا دولت مهم‌تر از دیگر قوا دانست و گفت: هر چند سه قوه در کشور کار کشور را سامان می‌دهند ولی سنگینی کار قوه مجریه بالاتر از دیگر قوا است چراکه قوه مقننه و قضاییه بال قوه مجریه هستند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر همراهی همگان با دولت افزود: شهیدان رجایی و باهنر با ویژگی‌هایی که دارند باید به عنوان الگو مورد توجه دولت‌مردان قرار بگیرند چراکه این دوشهید فقر، فلاکت و نیازمندی‌های زندگی جامعه را لمس کرده بودند و در راستای حل آنها تلاش می‌کردند.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه وجود روحیه مال‌اندوزی و ثروت‌گرایی در دولت مردان مشکلات جامعه را برطرف نمی‌کند خاطر نشان کرد: شهیدان رجایی و باهنر انقلابی و متدین بودند و همین روحیه سبب درک مشکلات فقراء و دردمندان جامعه شده بود.

دشتی، با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ انقلابی و ساده زیستی در دولت‌مردان گفت: زهد، تقوا، انقلابی، ساده زیستی و ایستادگی در مقابل غرب‌زدگان از ویژگی‌های شهیدان رجایی و با هنر بود که باید فرهنگ انقلابی و ساده زیستی در دولت مردان نهادینه شود.

وی با تاکید بر توجه به تفکر غرب‌زدایی در دولت مردان تصریح کرد: شهیدان رجایی و باهنر  در مقابل غرب‌زدگان می‌ایستادند و همین روحیه و تفکر سبب به شهادت رساندن آنان شد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به فرهنگ و اقتصاد جامعه بیان کرد: اقتصاد و فرهنگ جامعه دو موضوع مهم است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر توجه به آنها تاکیدات فراوانی کرده‌اند.

دشتی با اشاره به عملیاتی شدن فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه افزود: برای رسیدن به استقلال اقتصادی و خودکفایی،  عملیاتی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به روز مبارزه با تروریست تاکید کرد: ایران اسلامی زخم خورده تروریست است و هم اکنون مقتدرانه در مقابل ترور و تروریست‌‌ها ایستادگی و استقامت می‌کند.

وی با اشاره به شهادت شهید محسن حججی، بر ترویج فرهنگ زندگی شهدای مدافع حرم تاکید کرد و افزود: شهید حججی با اقدامی شجاعانه‌ای که  در مقابل تکفیری‌ها و تروریست‌ها انجام داد فرهنگ انقلابی و دینی را در جامعه متبلور کرد و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی شهید حججی عزیز، حجت خداوند در مقابل چشم همگان شد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به ترویج روحیه شهدای مدافع حرم از جمله شهید حججی بیان کرد: روحیه و جریان انقلابی و بسیجی باید در جوانان تقویت و پشتیبانی شود چراکه این روحیه می‌تواند در برابر فساد بایستد و مشکلات جامعه را علاج کند.

دشتی با گرامیداشت روز کارمند و با بیان اینکه کارمندان وظیفه سنگینی بر عهده دارند تاکید کرد: مسئولان باید به فکر کارمندان و حل مشکلات آنان و خانواده‌شان باشند.

امام جمعه موقت بوشهر با گرامیداشت روز عرفه افزود: روز عرفه، روز اجابت دعا و نیایش با پروردگار است که باید از این روز مهم برای استجابت دعا بهره ببریم.

خطیب نماز جمعه با گرامیداشت عید سعید قربان خاطر نشان کرد: عید قربان ایثار در راه خداوند و زندگی کردن براساس فرامین الهی است.