جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

فرهنگ استکبارستیزی ایران اسلامی برگرفته از فرهنگ غنی عاشورا است - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ استکبارستیزی ایران اسلامی برگرفته از فرهنگ غنی عاشورا است

جانشین نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه گفت: فرهنگ استکبارستیزی وظلم‌ستیزی انقلاب اسلامی برگرفته از فرهنگ غنی عاشورا و نهضت حسینی است

فرهنگ استکبارستیزی ایران اسلامی برگرفته از فرهنگ غنی عاشورا است

حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی عصر امروز در مراسم سوگواری کارکنان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با گرامیداشت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) واصحابش اظهار داشت: قدرشناسی و سپاس سبب افزایش نعمت می‌شود و حضور فرزندان انقلاب در عرصه دریا و اقتدار کنونی آنها سبب شکرگزاری به درگاه الهی است.

وی با اشاره به نقش مهم و موثر رهبر معظم انقلاب اسلامی در شناخت توطئه‌های دشمنان تصریح کرد: وجود رهبری هوشیار و آگاه در راس حکومت اسلامی که با تیزبینی هر توطئه‌ای را خنثی کرده و نقش برآب می‌کند یک موهبت الهی است که باید قدردان این موهبت و نعمت بود.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه توان انقلاب اسلامی به امکانات و تجهیزات نیست افزود: توان ایران اسلامی به میزان اتصال به خداوند و ایمان ماست که با تکیه بر این توان در مقابل  دنیای گرگ صفت و درنده استکبار ایستاده‌ایم.

حاجی‌صادقی با بیان اینکه  مقاومت ملت ایران برگرفته از فرهنگ عاشورا است تصریح کرد: انقلاب اسلامی سنگرهای کلیدی جهان یعنی قلب ملت‌ها را به برکت فرهنگ مقاومت فتح کرده و این مقاومت برگرفته از فرهنگ  عاشوراست که تبلور فرهنگ ایثار، پاسداری و ایستادگی است.

وی با تاکید بر افزایش بصیرت‌افزایی برای شناخت توطئه‌های دشمن تصریح کرد: بصیرت سیاسی برای همه نیروهای مسلح واجب است اما ورود به جناح بندی و دسته‌های سیاسی داخلی برای  نیروهای مسلح جایز نیست.

جانشین نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه در مورد چگونگی مواجه با تهدیدات دشمنان نسبت به جمهوری اسلامی گفت: جبهه استکبار هر جا که بنیان جمهوری اسلامی را مورد تهدید قرار دهد باید مورد تهدید قرار بگیرد و در این هیچگونه تردیدی وجود ندارد.

حاجی صادقی با بیان اینکه فرهنگ استکبارستیزی و ظلم‌ستیزی  انقلاب اسلامی بر گرفته از فرهنگ غنی عاشورا و  نهضت حسینی است تصریح کرد: یاحسین (ع) ذکر بزرگی است و مانند ذکرالله عبادت است و باید در کنار یا حسین(ع) با حسین(ع) بودن نیز لحاظ شود.

جانشین نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه در مورد نحوه کنونی جنگ نرم دشمنان گفت: در دوران کنونی دشمن به دنبال این است که با حسین(ع) بودن را کم رنگ و تضعیف کند و سپاه امام حسین(ع) را در مقابل امام حسین(ع) قرار دهد تا کسانی که مجاهدت کرده وجانفشانی کرده‌اند ابزار دست دشمن قرار گرفته و در مقابل اسلام قرار گیرند.

وی در مورد پدیده خطرناک نفوذ افزود: نفوذ سبب تغییر محاسبات و اعتقادات می‌شود و خلل اساسی در رفتار و حقیقت وجودی هر شخص به وجود می‌آورد.

حاجی صادقی با اشاره به ترفندهای دشمنان در از بین بردن ریشه‌های انقلاب اسلامی تاکید کرد: امروز دشمن با چهره نفاق وارد شده  و سعی در از بین بردان و تغییر ریشه انقلاب اسلامی را دارد.

جانشین نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه تکیه بر فرهنگ عاشورایی را از مهم‌ترین راههای مقابله با جنگ نرم برشمرد و گفت: تکیه برفرهنگ غنی عاشورا سبب نهادینه شدن مقاومت و مهم‌ترین سپر دفاعی در برابر جنگ نرم و هجمه بی‌امان فرهنگی است.

در این  مراسم نوحه‌خوانی، مداحی و عزاداری برگزار شد و حاضران در رثای سومین امام معصوم (ع) به عزاداری پرداختند.