جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

فرصت شغلی ۲۰۰۰ نفر در واحدهای تولیدی استان فراهم می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فرصت شغلی ۲۰۰۰ نفر در واحدهای تولیدی استان فراهم می‌شود

فرصت شغلی ۲۰۰۰ نفر در واحدهای تولیدی استان فراهم می‌شود

فرصت شغلی ۲۰۰۰ نفر در واحدهای تولیدی استان فراهم می‌شود

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با فعال شدن واحد راکد و نیمه تمام صنعتی و تولیدی استان بوشهر فرصت شغلی برای ۲ هزار نفر در استان بوشهر فراهم می‌شود.
 سید حسین حسینی محمدی در بازدید اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی از واحدهای صنعتی نیمه تمام و راکد استان بوشهر در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر 732 واحد تولیدی و صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری هستند اظهار داشت: از این مراکز تولیدی 450 واحد آن فعال است که برای راه‌اندازی واحدهای نیمه فعال و راکد تسهیلات اعتباری پرداخت می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون 110 واحد تولیدی راکد و نیمه فعال در استان بوشهر تقاضای دریافت تسهیلات کرده‌اند افزود: بر اساس برنامه‌ریزی به واحدهای نیمه فعال، راکد و بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی برای راه‌اندازی تسهیلات پرداخت می‌شود.
حسینی‌محمدی با بیان اینکه کمیته بررسی مشکلات و پرداخت تسهیلات به واحدهای راکد در استان بوشهر تشکیل شده گفت:  این کمیته تاکنون به مشکلات 30 واحد صنعتی این استان رسیدگی کرده که قرار است پس از تکمیل مستندات برای دریافت وام به بانک‌های عامل معرفی شوند.
وی با بیان اینکه به واحدهای راکد با ظرفیت اشتغال 50 نفر 3 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود افزود: تسهیلات به شکل تامین سرمایه در گردش پرداخت می‌شود تا خطوط تولید این واحدها راه‌اندازی و فعال شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه بازگشت این تسهیلات یک ساله است افزود: پیش بینی می‌شود امسال 228 واحد کوچک صنعتی زیر 50 نفر اشتغال، 25 واحد تولیدی تا 100 نفر اشتغال و 51 طرح تولیدی با بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی تسهیلات اعتباری از یک تا 3 میلیارد تومان دریافت کنند.
حسینی محمدی خاطر نشان کرد: با پرداخت 405 میلیارد تومان تسهیلات منابع داخلی بانک‌های استان بوشهر پیش بینی می‌شود امسال 2 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شود.