سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

فرصت‌های شغلی در نیروگاه اتمی بوشهر تدوین و مهارت‌افزایی می‌شود - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

فرصت‌های شغلی در نیروگاه اتمی بوشهر تدوین و مهارت‌افزایی می‌شود

فرصت‌های شغلی در نیروگاه اتمی بوشهر تدوین و مهارت‌افزایی می‌شود


فرصت‌های شغلی در نیروگاه اتمی بوشهر تدوین و مهارت‌افزایی می‌شود

فرصت‌های شغلی در نیروگاه اتمی بوشهر تدوین و مهارت‌افزایی می‌شود

 مهران مصطفوی صبح امروز در بررسی روند اجرای طرح‌های مهارت‌افزایی جوانان در کارگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر با  تاکید بر توجه به مهارت‌افزایی جوانان تحصیل کرده اظهار داشت: باید جوانان را به سمت و سوی مهارت‌آموزی سوق داده شود تا در کنار مدارج علمی که در دانشگاه‌ها به دنبال آن هستند بتوانند مهارتی را برای آینده و شغلی که مد نظر دارند کسب کنند.

وی مهارت‌های فنی و کاربردی را عامل مهمی در راستای اشتغال و توانمندسازی قشر جوان عنوان کرد و تصریح کرد: افرادی که دارای مهارت هستند از اعتماد به نفس بالاتری نسبت به دیگر افراد جامعه برخوردارند و لازم است در دانشگاه‌ها در کنار آموزش‌های تئوریک، مهارت‌آموزی جوانان نیز مورد توجه قرار گیرد.

مسئول آموزش نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه کسب مهارت در کنار مباحث تئوری یک اصل است تاکید کرد: آموزش‌های مهارتی باید به توانمندسازی و اشتغال پایدار جوانان جویای کار منجر شود.

مصطفوی با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان به دنبال کاریابی و فرصت‌های شغلی هستند، مهارت آفرینی و آماده‌سازی جوانان برای اشتغال و ورود به بازار کار را بسیار مهم دانست و گفت: با هدف آماده‌سازی جوانان برای ورود به بازار کار، کارآفرینی، توانمندسازی و توسعه شغلی، سلسله دوره‌های آموزشی کاربردی کوتاه مدت و با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای  و نیروگاه اتمی در فاز نخست همکاری‌ها برگزار می‌شود.

وی از اجرای مرحله نخست تفاهم نامه نیروگاه اتمی وفنی و حرفه‌ای بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای مرحله نخست تفاهم‌نامه نیروگاه اتمی و فنی و حرفه‌ای، فرصت‌های شغلی در نیروگاه اتمی بوشهر تدوین و مهارت‌افزایی می‌شود.

مسئول آموزش نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر استانی صنعتی و فنی است  افزود: با توجه به صنعتی بوشهر استان بوشهر، فضای حاکم بر کسب و کار آن پشت میزنشینی نیست و کار مساوی با تلاش میدانی است.

مصطفوی با بیان اینکه از ابتدای کودکی برای مهارت‌آموزی باید برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی شود گفت: بر اساس نیاز بازار کار باید از دوران کودکی در استان بوشهر، برای مهارت‌افزایی با رویکرد مهارت‌های دانش‌بنیان متناسب با نیازهای امروز و آینده استان بوشهر افراد برای تسهیل فرایند توسعه تربیت شوند.