سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

فرآیند صادرات کالا در گمرک های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شبانه روزی می‌شود - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

فرآیند صادرات کالا در گمرک های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شبانه روزی می‌شود

فرآیند صادرات کالا در گمرک های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شبانه روزی می‌شود

فرآیند صادرات کالا در گمرک های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شبانه روزی می‌شود

 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: برای شبانه روزی شدن صادرات کالا در این منطقه تعداد گمرک‌ها افزایش یافته است و از این پس کار صادرات فقط از یک دروازه گمرکی عملیاتی خواهد شد.

آقای یوسفی با اشاره به مشوق های منطقه ویژه برای حضور سرمایه گذاران، معافیت از مالیات بر ارزش افزوده و معافیت مالیاتی 10 ساله را از این مشوق‌ها عنوان کرد.

وی منطقه ویژه انرژی پارس را برای صادرات میعانات گازی و محصولات پتروشیمی به علت عمق آبخور 16 متری اسکله های مجتمع بندری پارس، بسیار مناسب خواند و گفت: اگرچه تحریم ها، توسعه این منطقه و روند تولید در مجتمع‌های پتروشیمی را سخت کرده بود و هنوز هم این شرایط ادامه دارد، اما کار هیچ گاه متوقف نشد و ما حتی در دوران تحریم رتبه اول کشوری را به لحاظ صادرات داشتیم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس همچنین با اشاره به افزایش 43 درصدی صادرات از گمرک این منطقه خاطرنشان کرد: در دی امسال بیش از دو میلیون و ۵۷۷ هزار تن کالای غیر نفتی و میعانات گازی به ارزش 617میلیون و 234 هزار دلار از گمرک منطقه صادر شده، که نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ وزن 43 درصد و ارزش 24 درصد افزایش داشته است. کالاهای صادراتی منطقه ویژه پارس شامل پلی اتیلن سبک و سنگین، دی اتیلن گلایکول، مونو و تری اتیلن گلایکول، کود اوره، بوتان، پروپان، میعانات گازی، پارازایلین، سیمان و متانول، به 29 کشور دنیا صادر می‌شود.