سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

غدیر ادامه خط رسالت انبیا و امامت است - نمایش محتوای خبر

 

 

غدیر ادامه خط رسالت انبیا و امامت است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان بوشهر اعلام کردند: غدیر ادامه خط رسالت انبیا و امامت است و ولایت فقیه ادامه دهنده ولایت غدیر خم است.

 امام جمعه دیلم در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک عید سعید غدیر خم با تاکید بر فراگیری آموزه‌های غدیر اظهار داشت: درس غدیر این است که اگر امامت‌ها و غدیرها پاس بداریم مشکلات در جامعه اسلامی رخ نمی‌دهد.

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری با بیان اینکه غدیر ادامه دهنده رسالت انبیا الهی و امامت است تصریح کرد: غدیر اقدام رسمی برای تبیین جهان بینی پیامبر و خط مشی رسمی برای مسلمانان است.

خطیب نماز جمعه دیلم با بیان اینکه غدیر معرفی قرآن و عترت است افزود: بدون ولایت در جامعه اسلامی به بیراهه رفتن است و ولایت فقیه امروز ادامه دهنده ولایت غدیر خم است.

امام جمعه دیلم با تبریک ولادت امام هادی(ع) به نقش مهم آمار در جامعه پرداخت و خاطر نشان کرد: آمار یک نیاز اساسی برای توسعه و برنامه‌ریزی است و نقش مهمی در تصمیم‌گیری صحیح دارد.

حسینی بوشهری با بیان اینکه دست کاری در آمار گناه کبیره است افزود: نبود آمار صحیح و درست سبب تصمیم‌گیری غلط می‌شود که در اجرای طرح آمارگیری عمومی نفوس و مسکن لازم است مردم با آمار صحیح در برنامه‌ریزی و پیشرفت جامعه همکاری کنند.

خطیب نماز جمعه دیلم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: دشمنان خدا در 31 شهریور سال 1359 با حمله به خاک ایران اسلامی برنامه نابودی نظام اسلامی داشتند که مردم با رشادت و اقتدار با رهبری آگاه، نقش شوم دشمنان را برملا کردند و شکست دادند.

امام جمعه دیلم با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید بر توجه به دانش‌آموزان نیازمند تاکید کذد.

حسینی بوشهری با اشاره به مرگ یک زن باردار در دیلم با انتقاد از وضعیت درمان و بهداشت در دیلم گفت: مسئولان ضعف و مشکلات بیمارستان دیلم و حوزه بهداشت و درمان درمان برطرف کنند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

وی با اشاره به جایگاه سلامت در جامعه افزود: مسئولان شهرستان دیلم ضمن بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان دیلم فردی لایق در مدیریت آن قرار دهند.

خطیب نماز جمعه خورموج: دوران دفاع مقدس دانشگاه بسیار بزرگی است که آموزه‌های فراوانی دارد

امام جمعه خورموج در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک عید سعید غدیر خم ولایت فقیه را در تدام ولایت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دانست و اظهار داشت: در غدیر خم انتصاب رسمی حضرت علی(ع) به امامت به دستور پروردگارعالم و به وسیله پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) انجام شد.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید با تاکید بر توجه به نیازمندان افزود: انتظار است مردم با مشارکت خیران در جشن عاطفه‌ها در آستانه آغاز سال تحصیلی نقش مهمی در حل مشکلات نیازمندان داشته باشند.

خطیب نماز جمعه خورموج با اشاره به هفته دفاع مقدس و نقش رزمندگان در جنگ تحمیلی اظهار کرد: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و سلحشوری‌های شهدا، رزمندگان، آزادگان و جانبازان است که همه آحاد مردم  باید در برنامه‌های گرامیداشت این هفته شرکت کنند.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهید کنسرت برگزار کنید باید مورد تایید قراربگیرد افزود: درکنسرت‌ها باید مجلس لعو و لهب نباشد و ثالثا اختلاط بین پسرو دختر و زن و مرد که خلاف شرح مسلم است نباشد.

خطیب نماز جمعه برازجان: مسئولان دشتستان مشکلات درون سازمانی خود را به جامعه منتقل نکنند

امام جمعه موقت برازجان  در خطبه‌های نماز جمعه این شهربا تبریم عید سعید غدیر خم این عید را عید امامت ولایت دانست و اظهار داشت: این عید، نقش بسیار مهمی در سرنوشت اسلام و امت اسلامی و  پیشرفت و سعادت مسلمانان دارد.

حجت‌الاسلام حسین شیخی با گرامیداشت 31 شهریور سالروز حمله دشمنان ایران اسلامی به خاک و این مرز و بوم گفت: 31 شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی میان عراق و ایران با حمایت‌ها و پشتیبانی جهان استکبار توسط حزب بعث عراق آغاز شد.

وی با بیان اینکه جهان استکبار، صدام حسین را تحریک به حمله به ایران و سپس اقدام به حمایت از تهاجم وی کرد گفت:  در هشت سال جنگ تحمیلی، تمام ملت ایران در برابر تهاجم نامنصفانه رژیم بعثی سینه سپر کردند تا وجبی از خاک ایران اسلامی به دست دشمن نیفتد.

امام جمعه موقت برازجان با بیان اینکه جنگ تحمیلی ایران را از آسیب‌ها و مشکلات بیمه کرد افزود: اکنون با اقتدار و توانمندی که در ایران اسلامی با رهبری آگاه و تیزبین است هیچ گزندی به ایران اسلامی وارد نمی‌شود.

خطیب جمعه برازجان با تاکید بر توجه به دانش‌آموزان نیازمند توجه به کیفیت آموزشی را مورد اشاره قرار داد و افزود: باید در راستای افزایش سطح کیفی تعلیم و تربیت در مدارس تلاش بیشتری شود.

شیخی با اشاره به نقش مهم آمار و اطلاعات در برنامه‌ریزی افزود: آمار و محاسبه اطلاعات دقیق در کشور یکی از نیازهای اصلی برای مدیران برای تصمیم‌گیری صحیح در کشور است.

امام جمعه موقت برازجان با بیان اینکه مسئولان دشتستان مشکلات درون سازمانی خود را به جامعه منتقل نکنند تصریح کرد: اختلاف دو سازمان و اداره نباید به جامعه منتقل شود و باید در رفع مشکلات از طریق راهکارهای تعاملی تلاش شود تا مردم دچار خسران و ضرر نشوند.

خطیب نماز جمعه عسلویه: فرهنگ و آموزه‌های حماسه رزمندگان در جنگ تحمیلی به جامعه دانش‌آموزی منتقل شود

امام جمعه موقت عسلویه با تبریک عید سعید غدیر خم نقش این عید در تکمیل دین اسلام مهم دانست و اظهار داشت: پیام غدیر خم پیام ولایت به معنی پذیرش ولایت بود.

حجت‌الاسلام مصطفی بدری با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره حماسه رزمندگان اسلام گفت: ابعاد مختلف هشت سال جنگ تحمیلی در دانشگاه‌ها و مدارس برای جوانان و نوجوانان تبیین شود.

بدری بازگشایی مدارس را مورد اشاره قرار داد و گفت: در آستانه سال تحصیلی در رسیدگی به امور نیازمندان دانش آموز تلاش شود.

وی با بیان اینکه فاجعه منا در اذهان مسلمانان جاوید و زنده است افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی آل سعود را شجره ملعونه خبیثه دانستند که لیاقت مدیریت حرمین شریفین ندارد