جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

عید قربان ، عید ایثار در راه خداوند است - نمایش محتوای خبر

 

 

عید قربان ، عید ایثار در راه خداوند است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: عید قربان ایثار در راه خدواند و زندگی کردن براساس فرامین الهی تا حد قربانی کردن عزیران است.

عید قربان ، عید ایثار در راه خداوند است

 

 آیت الله صفایی بوشهری روز دوشنبه در خطبه های نماز عید قربان در بوشهر افزود: قربان عیدی است که انسان برای قربانی کردن هر آنچه به آن علاقه مند است باید در آمادگی کامل قرار داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه حضرت ابراهیم (ع) فرزندش اسماعیل(ع) را تا مرز قربانی کردن پیش برد بیان کرد: در عید قربان ما نیز باید این چنین مجاهدت و ایثار کنیم و خود را در اختیار دین بگذاریم.
صفایی بوشهری با بیان اینکه آئین عبادی سیاسی حج امسال غریبانه برگزار شد گفت: حکام آل سعود بعنوان شجره ملعونه و خبیثه در ارتباط با برگزاری این آئین امسال کاری کردند که در طول تاریخ اسلام کمتر شاهد بودیم و باید توجه داشته باشیم که جنایت همواره در قاموس و هویت این رژیم نهفته است.
وی تصریح کرد: این رژیم از بدو تولدش همواره جنایت داشته و همیشه همپیمان اسرائیل و مزدور آمریکا و انگلیس بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به تخریب مساجد و مسدود کردن راه حج از سوی آل سعود عنوان کرد: به یاری خدواند بزودی سرنگونی رژیم آل سعود را نظاره گر خواهیم بود.
صفایی در بخش دیگری از صحبت های خود با تبریک آغاز دهه امامت و ولایت گفت: از همه نهادها انتظار است با محوریت بیناد بین المللی غدیر و در راستای تعالی و رشد فرهنگ علوی مدیریت کنند.
وی افزود: در این راستا باید علوی زندگی و فکر کنیم و محیط اجتماعی نیز نماد فرهنگ علوی شود .