سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

عملیات کربلای ۳ در دهکده گردشگری بوشهر بازسازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات کربلای ۳ در دهکده گردشگری بوشهر بازسازی می‌شود

همزمان با عید سعید غدیر خم، روز امامت و ولایت با حضور عاشقان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) استان بوشهر غرق در جشن و نور و سرور است.

عملیات کربلای ۳ در دهکده گردشگری بوشهر بازسازی می‌شود

 

همزمان با عید غدیر مردم استان بوشهر با برپایی آئین‌هایی این روز مهم را گرامی‌ داشتند؛ همچنین مراسم باشکوهی در مصلی جمعه بوشهر با حضور عاشقان امامت و  ولایت برگزار شد.
در این مراسم باشکوه پس از برپایی آئین جشن‌، نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تبریک عید امامت و ولایت، جایگاه مهم ولایت در دین مبین اسلام را تشریح کرد و اظهار داشت: با نزول آیه بر قلب رسول اسلام(ص) که واقعه غدیرخم محقق شد و ولایت امت اسلامی پس از رسول گرامی اسلام تعیین و معرفی شد.
آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری با اشاره به جایگاه ولایت در رسیدن به سعادت و کمال مسلمانان تصریح کرد: پیامبر اسلام(ص) فرموده‌اند هر‌کس می‌خواهد سوار کشتی نجات شود و به ریسمان محکم الهی چنگ بزند، باید ولایت علی ابن‌ابیطالب(ع) و فرزندانش را بپذیرد و دشمنانش را دشمن بدارد.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه عید غدیر تداوم و استمرار پیام وحی است، تصریح کرد: غدیر که برای ادامه رسالت پیامبر گرامی اسلام(ص) تعیین شده، یک جریان مستمر و همیشگی و یک چشمه جوشان و جاری در گذشته و حال و آینده نیاز بشریت بوده و هست.
وی با اشاره به آیات و روایاتی در زمینه واقعه غدیر افزود: امت اسلامی برای درک و فهم صحیح مکتب اسلام و اقتدا به امام ‌و ولایت  و تشخیص مسیر صحیح زندگی نیاز به پیام غدیر ‌و توجه‌ به منویات ولایت دارد.
صفایی‌بوشهری با بیان اینکه سعادت و کمال مسلمانان در تبعیت از ولایت و امامت است، افزود: سعادت و عزت مسلمانان در دنیا و آخرت در تبعیت، حمایت و دفاع از امامت و ولایت است.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: پیام واقعه غدیر، ولایت‌پذیری و تبعیت از قرآن و عترت است که مسلمانان باید برای جلوگیری از تفرقه و مشکلات جامعه اسلامی امر و پیام‌های ولایت را مورد توجه قرار دهند.
رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر استان بوشهر هم عید سعید غدیر را عید اکمال دین و اتمام نعمت الهی دانست و بیان کرد: جای جای استان بوشهر از روز گذشته تاکنون شاهد برپایی جشن‌های عید غدیر خم است.
حسین  کارگر برپایی ایستگاه‌های صلواتی، محفل انس با قرآن، اطعام نیازمندان، تکریم سادات و سرکشی به نیازمندان و ایتام را از برنامه‌های مهم در عید ولایت دانست و گفت: در روز عید سعید غدیر خم 14 هزار نفر در استان بوشهر اطعام شدند. در این روز مهم واقعه غدیر خم نیز توسط هنرمندان بازسازی و نمایش داده شد.