جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

عملیات احیاء و اصلاح ۱۸۰ هکتار از مراتع شهرستان دیلم آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات احیاء و اصلاح ۱۸۰ هکتار از مراتع شهرستان دیلم آغاز شد

سرپرست منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان دیلم گفت: امسال برای اولین بار بوسیله مرتعداران، بیش از ۱۸۰ هکتار از مراتع این شهرستان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت.

عملیات احیاء و اصلاح ۱۸۰ هکتار از مراتع شهرستان دیلم آغاز شد

 

غلامحسین آقاجری با بیان اینکه کاشت و توسعه گیاهان دارویی با مشارکت مردم و مرتعداران یکی از اولویت‌های مهم منابع طبیعی دیلم است اظهار داشت: امسال برای نخستین بار بوسیله مرتعداران دیلمی، بیش از 180 هکتار از مراتع این شهرستان به کشت گیاهان دارویی اختصاص دادند.
وی خاطرنشان کرد: مقرر شده است در این طرح بذور گیاهی تولید شده و جمع آوری شده از مرتعداران خریداری و برای و برای توسعه طرحهای احیایی در مراتع شهرستان و سایر نقاط استان مورد استفاده قرار گیرد.
آقاجری مشارکت جوامع محلی و بومی شهرستان دیلم را برای کشت گیاهان دارویی ،گامی بسیار ارزشمند دانست واظهار داشت: فقط با مشارکت جوامع محلی می‌توان گونه‌های دیگر گیاهان دارویی نیز دراین شهرستان  به بهره برداری رساند.
سرپرست اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان دیلم تنها راه جلب مشارکت مردم در فعالیت‌های حفظ منابع طبیعی و مراتع را اجرای پروژه‌های اقتصادی و سودآور اعلام و تاکید کرد : نحوه نگرش مردم درنگهداری و حفاظت از منابع طبیعی و مراتع باید تغییر کند و گونه‌هایی را برای کشت، توسعه داد که برای مردم سودآوری داشته باشد.