سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

عملیات اجرای ساخت پتروشیمی دشتستان آغاز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات اجرای ساخت پتروشیمی دشتستان آغاز می‌شود

عملیات اجرای ساخت پتروشیمی دشتستان آغاز می‌شود

عملیات اجرای ساخت پتروشیمی دشتستان آغاز می‌شود

 

استاندار بوشهر گفت: با طراحی و واگذاری زمین به سرمایه‌گذار طرح پتروشیمی دشتستان عملیات اجرایی این طرح بطور رسمی بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.
مصطفی سالاری  با بیان اینکه پیش بینی اشتغال در بخش‌های مختلف استان بوشهر شده است اظهار داشت: با تحقق طرح‌های مختلف تدوین شده اشتغال در استان بوشهر ویژه جوانان مهارت دیده  فراهم می‌شود.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های دهکده گردشگری در نوار ساحلی استان بوشهر بیان کرد: طرح دهکده گردشگری بوشهر نقش مهمی در اشتغال‌زایی دارد بگونه‌ای که  مشاغل مختلفی برای این دهکده طراحی و متقاضیان فراوانی در این عرصه دارد.
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح دهکده گردشگری ساحلی دل‌آرام در تنگستان خاطر نشان کرد: طراحی فاز نخست دهکده گردشگری دل‌آرام  تنگستان به پایان رسیده و طراحی فاز دوم آن آغاز شده است.
سالاری از فعال شدن بندر تجاری و بازرگانی لاور ساحلی در شهرستان دشتی خبرداد و تصریح کرد: در بندر لاور استقرار نماینده بنادر و دریانوردی، گمرک و دریابانی یک اتفاق مثبت است که در کنار این امر باید لایروبی حوضچه‌ این بندر در اولویت قرار گیرد.
وی با تاکید بر ایجاد پایانه صادراتی مواد معدنی استان بوشهر گفت: احداث اسکله صادرات پایانه مواد معدنی دربندر لاور ساحلی پیش بینی شده که احداث آن می‌تواند رونق خوبی به بندر لاور بدهد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه عملیات اجرای ساخت پتروشیمی دشتستان آغاز می‌شود گفت: طراحی پتروشیمی دشتستان نیز آغاز شده و عملیات اجرایی آن بطور رسمی بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.
سالاری تاکید کرد: در این حوزه نیاز است دستگاه‌ها همکاری مطلوب خود در زمینه فراهم کردن امکانات لازم و زیرساخت‌ها افزایش دهند.
وی با بیان اینکه لایحه بندر آزاد تجاری بوشهر در مجلس جدید  مورد بررسی قرار می‌گیرد افزود: در چارچوب اقتصاد مقاومتی اقدامی که می‌توان صورت داد ایجاد منطقه آزاد تجاری بوشهر است که پیش بینی‌می‌شود در مجلس جدید مجوز فعالیت آن صادر شود.
استاندار بوشهر بااشاره به پروژه خروجی دوم بوشهر به بزرگراه اصلی این شهر افزود: این محور از چغادک تا ساحل روبروی جزیره عباسک پیشرفت خوبی دارد که باید این روند همچنان تداوم یابد.
سالاری با بیان اینکه استان بوشهر با بحران کم‌آبی مواجه است افزود: برای مقابله با بحران کم‌آبی  پروژه‌های آب شیرین‌کن در استان بوشهر تدوین شده که اکنون  پروژه آب شیرین کن کنگان وارد مدار شده و طرح آب شیرین‌کن بوشهر نیز به تابستان امسال نمی‌رسد.
وی با اشاره به طرح‌های افزایش سهیمه آب ورودی به استان بوشهر گفت: تثبیت آب ورودی از چشمه ساسان کازرون به استان بوشهر مورد توجه است که در نشست‌هایی با مسئولان استان فارس این مهم بررسی می‌شود.
استاندار بوشهر از افزایش ظرفیت آب خط ابرسانی کوثر خبرداد و گفت: 23 هزار متر مکعب آب که ناشی از تغییرات در خط آبرسانی کوثر ایجاد می‌شود در کاهش مشکل تامین آب استان بوشهر کمک شایانی می‌کند.
سالاری بااشاره به  مشارکت شرکت کره‌ای در بازسازی شبکه آبرسانی بوشهر گفت: وزارت نیرو بوشهر را برای مشارکت شرکت کره‌ای در اجرای طرح‌های آبرسانی انتخاب کرده که ضمن بازسازی شبکه آبرسانی، طرح‌های کنتورخوان متمرکز و الکترونیکی نصب می‌کند.
وی افزود: اکنون میزان هدر رفت آب از شبکه آبرسانی بوشهر 35 درصد است که با بازسازی شبکه آبرسانی به نصف کاهش می‌یابد.