جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

علت دشمنی امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران پیشرفت های گسترده و حیرت انگیز ایران در حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است - نمایش محتوای خبر

 

 

علت دشمنی امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران پیشرفت های گسترده و حیرت انگیز ایران در حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است

رییس اتاق بازرگانی و تجارت ازمیر ترکیه در عسلویه: علت دشمنی و تحریم های امریکا علیه جمهوری اسلامی پیشرفت های گسترده و حیرت انگیز این ایران در حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است.

اکرم دمیرتاش شب گذشته پس از بازدید از طرح های در دست اجرا در منطقه عسلویه  گفت  با دیدن پیشرفت های ایران در این منطقه متوجه شدم که آمریکا از ترس این که ایران در صنایع نفت و گاز از آن ها پیشی بگیرد، دست به تحریم این کشور زده است.
وی افزود ایران با دلیل داشتن زیرساخت های انرژی تا 10 سال آینده جزو20 کشور صنعتی و پیشرفته دنیا محسوب می شود.
آقای دمیرتاش گفت ما ایران را همسایه ای قوی و ثروتمند می دانیم و زمینه های حضور سرمایه گذاران و تاجران ترکیه را در این کشور فراهم می کنیم.
وی افزود ما همه تجربه های ایران را در زمینه های مختلف به ویژه پتروشیمی جمع بندی و به تجار ترکیه اعلام می کنیم و آن ها را برای سرمایه گذاری دربخش های مختلف بویژه گردشگری و ساخت هتل تشویق می کنیم.
آقای فریدونی مدیرتوسعه اقتصادی و جذب سرمایه سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس هم گفت بسته های سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تهیه شده که ساخت هشت پالایشگاه کوچک با ظرفیت تولید 60

هزار بشکه میعانات گازی در روز، ساخت شهرک 10 هزار واحدی دریاشهر حد فاصل کنگان و دیر و یک مجموعه بزرگ فرهنگی توریستی با حجم سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریال از  جمله امکان های سرمایه گذاری در این منطقه است.

هیات اقتصادی 62 نفری ترکیه به ریاست رییس اتاق بازرگانی و تجارت  ازمیر  صبح دیروز در عسلویه از طرح های در دست اجرا در این منطقه بازدید کرد و امروز در بوشهر از  قابلیت های استان بوشهر در حوزه نخیلات، پرورش ماهی و میگو، منطقه ویژه اقتصادی، اداره بنادر و دریانوردی بازدید می کند.