رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

عفاف و حجاب اصل مسلم فقه اسلامي - نمایش محتوای خبر

 

 

عفاف و حجاب اصل مسلم فقه اسلامي

خطيب جمعه بوشهر در خطبه هاي نماز جمعه از مسئولان خواست براي جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي رعايت نكردن عفاف و حجاب در جامعه اقدام مناسب و خداپسندانه كنند.

نماينده ولي فقيه در استان وامام جمعه بوشهر در خطبه هاي نماز جمعه بوشهر ضمن تبريك ميلاد كريم اهل بيت امام حسن مجتبي (ع) به همه روزه داران؛ رسيدن به تقواي الهي و اقتدار انسان بر نفس خود را هدف روزه داري برشمرد و برخورداري از محبت و همراهي الهي و بهره مندي از هدايت هاي قرآن و عاقبت بخيري را از از بركات و آثار روزه داري عنوان كرد.

آيت الله صفايي بوشهري در ادامه به بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار مسئولان و كارگزاران نظام اشاره كرد و گفت: آمريكا همانند شيطان قصد دارد مسئولان را از مسير محاسباتشان منحرف سازد بنابراين تمام مسئولان نظام مقدس جمهوري اسلامي بايد براي خنثي سازي اين توطئه باهم متحد بوده و از حاشيه پردازي دوري كنند.

وي در ادامه به روز عفاف و حجاب اشاره كرد و رعايت اين اصل مهم را موجب رهايي جامعه از بسياري ناهنجاري هاي اجتماعي دانست.

خطيب جمعه بوشهر همچنين حملات گسترده رژيم اشغالگر قدس به غزه را محكوم كرد و سكوت جوامع اسلامي و مراكز حقوق بشري در قبال اين جنايات را برخلاف تعاليم اسلامي و انساني دانست. خطيب جمعه بوشهر در ادامه با اشاره به روز جهاني جمعيت برنامه ريزي و اقدام مسئولان را در جهت رشد جمعيت كشور خواستار شد.