جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

ظرفیت کانون وکلای استان بوشهر در حوزه آموزش حقوق شهروندی استفاده شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت کانون وکلای استان بوشهر در حوزه آموزش حقوق شهروندی استفاده شود

ظرفیت کانون وکلای استان بوشهر در حوزه آموزش حقوق شهروندی استفاده شود

ظرفیت کانون وکلای استان بوشهر در حوزه آموزش حقوق شهروندی استفاده شود

عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست ستاد صیانت استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم مشارکت مردم در برگزاری جشن گلریزان در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی اظهار داشت: برگزاری جشن گلریزان در ایام ماه مبارک رمضان که در گستره استان بوشهر صورت گرفت اقدام ستودنی بود که خود گام مثبتی در راستای تحقق حقوق شهروندی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در تحقق  فرهنگ حقوق شهروندی اقدامات موثری انجام شده تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید اقدامات موثری برای تحقق حقوق شهروندی در استان بوشهر صورت گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، استفاده از ابزارهای پیشرفته در تحقق حقوق شهروندی را مورد تاکید قرار داد و  افزود: یکی از نکات مهم در زمینه تحقق حقوق شهروندی استفاده از ابزارهای پیشرفته و دسترسی آزاد اطلاعات در دستگاه‌های اداری است.

گراوند  با تاکید بر دسترسی آزاد مردم  به اطلاعات  مورد نیاز عنوان کرد: شفاف سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات برای مردم توسط دستگاه‌های اجرایی باید مدنظر قرار گیرد.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه آموزش حقوق شهروندی یکی از ماموریت‌های دستگاه‌های اجرایی  است گفت: آموزش دهی در راستای تحقق و صیانت از حقوق شهروندی باید مورد توجه جدی قرار گیرد و آموزش‌ها نیز برای کارکنان و جامعه هدف انجام شود.

وی با اشاره به اینکه دسترسی آزاد اطلاعات و در اختیار گذاشتن آنها برای عموم می‌تواند بسیاری از مشکلات را  برطرف کند افزود:در بحث حقوق شهروندی توسعه و حمایت از سازمانهای مردم نهاد باید در دستور کار قرار گیرد و از ظرفیت خوب آنان در حوزه حقوق شهروندی نگاه ویژه‌ای شود.

گراوند با تاکید بر   استفاده از ظرفیت کانون وکلای استان بوشهر در حوزه آموزش حقوق شهروندی  اذعان کرد: استفاده از ظرفیت کانون وکلای استان بوشهر باید مدنظر قرار گیرد و از توان آنان در حوزه آموزش حقوق شهروندی استفاده شود.