جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

ظرفیت همجواری 900کیلومتری استان بوشهر با خلیج فارس نیازمند توجهی ویژه است - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت همجواری 900کیلومتری استان بوشهر با خلیج فارس نیازمند توجهی ویژه است

استاندار بوشهر گفت: همجواری و طول مرزی 900 کیلومتری استان بوشهر با خلیج فارس ظرفیت های فراوانی دارد که پویایی و بهره برداری صحیح از آن نیازمند توجهی ویژه است.

ظرفیت همجواری 900کیلومتری استان بوشهر با خلیج فارس نیازمند توجهی ویژه است

 

 مصطفی سالاری در نشست فعالان اجتماعی و اقتصادی استان بوشهر با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: از جمله ظرفیت های استان بوشهر وجود انرژی ارزان و فراوان که این استان را به پایتخت انرژی کشور تبدیل کرده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد نفت کشور از جزیره خارگ صادر می شود بیان کرد: پارس جنوبی و نیروگاه اتمی بعنوان دو رویداد بزرگ صنعتی کشور بعد از انقلاب اسلامی در استان بوشهر شکل گرفته که این یک افتخار بزرگ مردم این استان است.
وی گفت: استان بوشهر از لحاظ جمعیت و مساحت حدود 1.5 درصد کشور را به خود اختصاص داده ولی سهم استان از میزان تولید ناخالص داخلی بیش از سه برابر درصد یاد شده است .
سالاری با اشاره به مشکلات گوجه کاران استان بوشهر گفت: چندی پیش محصول این کشاورزان با افت شدید قیمت در بازار فروش مواجه شد که با حضور کمیسیون کشاورزی مجلس و شاهد اقدام های خوبی در این زمینه بودیم.
وی در ارتباط با فعالیت های واحدهای پتروشیمی در استان بوشهر نیز گفت: در تلاشیم در این حوزه تولیدات خود را به تولیدات نهایی قابل مصرف بخش های مختلف ایجاد کنیم که این امر می تواند به ایجاد ارزش افزوده قابل توجهی منجر شود.