جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

ظرفیت های بوشهر فرصت مناسب برای تقویت مناسبات سیاسی با دیگر کشورهاست - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت های بوشهر فرصت مناسب برای تقویت مناسبات سیاسی با دیگر کشورهاست

استاندار بوشهر درجلسه تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در بوشهر گفت: توانمندی های این استان فرصت هایی مناسب برای تقویت مناسبات سیاسی و دیپلماسی ایران با دیگر کشورهاست.

آقای حسنوند افزود: این استان با وجود ظرفیت های عسلویه، خارک و دیگر توانمندی ها می تواند به عنوان مسیر ترانزیت شمال جنوب میان آسیای میانه و کشورهای حوزه خلیج فارس و به عنوان یک نقطه کلیدی مورد توجه قرارگیرد.

استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت های سیاسی، اقتصادی و جغرافیایی استان بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر به عنوان جزیره ثبات و امن با صادرات بیش از 95 درصدی نفت، فعالیت چند صد میلیارد دلاری عسلویه می تواند پیام آور امنیت، ثبات و آرامش در حوزه اقتصاد، نظامی، امنیتی و زمینه بسیارخوبی برای سرمایه گذاری باشد.

وی بر فعالیت دفتر نمایندگی وزارت امورخاجه در کنار سایر دستگاه­ها هم در حوزه اقتصادی و هم در مناسبات سیاسی، هم در برطرف کردن برخی معضلات حقوقی وهمچنین رفع مشکلات در مورد ترددهای غیرمجاز تأکید کرد و برگزاری نمایشگاه های تجاری و اقتصادی در استان بوشهر و کشورهای همسایه، ارتقای سطح مبادلات تجاری ایران و سایر کشورها را فرصتی برای معرفی ظرفیت های استان عنوان کرد.

در این جلسه آقای توانا به عنوان رییس جدید دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در استان بوشهر معرفی و از خدمات و تلاش های آقای محمودی تقدیر شد.