سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

ظرفیت‌های شغلی استان بوشهر مهارت‌افزایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت‌های شغلی استان بوشهر مهارت‌افزایی می‌شود

ظرفیت‌های شغلی استان بوشهر مهارت‌افزایی می‌شود

ظرفیت‌های شغلی استان بوشهر مهارت‌افزایی می‌شود

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: حرفه‌های مختلف در استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های شغلی تدوین شده که بر این اساس برای بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها طرح‌های مهارت‌افزایی اجرایی می‌شود.
 عبدالرسول کازرونی در نشست کمیته اجرایی برنامه‌ریزی هفته ملی مهارت استان بوشهر با اشاره به برگزاری هفته ملی مهارت اظهار داشت: این هفته از دوم تا هشتم مرداد ماه  برگزار می‌شود که مهم‌ترین برنامه‌های این هفته دیدار کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای با نماینده ولی فقیه دراستان، برگزاری همایش‌های مهارت آموزی در سطح مراکز آموزشی استان و برگزاری جشن روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه‌ای است.
وی هفته ملی مهارت را فرصتی برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی و کارآفرینی در جامعه دانست و تصریح کرد: توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل امری مهم و ضروری است که در این راستا جایگاه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی، کار و کارآفرینی به عنوان یکی از رویکردهای فرهنگی تبیین می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر ایجاد انگیزه و عزم ملی برای دستیابی به فرصت‌های شغلی پایدار، اطلاع رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در سطوح مختلف را از اهداف برگزاری هفته ملی مهارت عنوان کرد.
وی هفته ملی مهارت را فرصت مغتنمی در راستای اجرایی کردن رسالت خطیر مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه برشمرد و اظهار کرد: تلاش در راستای هدایت و فراگیری هر چه بیشتر آموزش‌ها در سطوح مختلف و همچنین فعالیت گسترده برای ارتقای جایگاه آموزش فنی و حرفه‌ای امری ضروری است.
کازرونی خاطرنشان کرد:در این هفته باید تلاش شود تا مخاطبان و گروه‌های هدف با رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آشنا شوند و عملکردها و تلاش‌های صورت گرفته در راستای خدمت به مردم چه در بخش دولتی و چه در بخش غیر دولتی با کیفیت بهتری به مخاطبان ارائه شود.
وی با اشاره به تدوین حرفه‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر گفت: بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر طرح‌های مهارت افزایی در نقاط مختلف استان بوشهر اجرایی شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از اجرای طرح‌های اشتغا‌زایی در استان بوشهر خبرداد و  گفت: حرفه‌های مختلف در استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های شغلی تدوین شده که بر این اساس برای بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها طرح‌های مهارت‌افزایی اجرایی می‌شود.