سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری استان بوشهر باید مشکل اشتغال برطرف کند - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری استان بوشهر باید مشکل اشتغال برطرف کند

استاندار بوشهر گفت: این استان دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه اقتصاد و تجارت است که وجود این ظرفیت‌ها، نباید در حوزه اشتغال استان بوشهر مشکلی وجود داشته باشد.

ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری استان بوشهر باید مشکل اشتغال برطرف کند

 

 مصطفی سالاری در نشست با مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر برتوانمند سازی نیروی کار استان بوشهر با ارایه آموزش‌های مهارتی نوین تاکید کرد و  اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های صنعتی استان بوشهر باید منابع انسانی را در حوزه فنی و صنعتی توانمند کرد تا بتوان از این ظرفیت استفاده مطلوب کرد.
وی با تاکید بر خرد جمعی برای حل مشکل اشتغال افزود: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه اقتصاد و تجارت دارد که وجود این ظرفیت‌ها، نباید در حوزه اشتغال استان مشکلی وجود داشته باشد.
سالاری با اشاره به نقش مهم آموزش فنی و حرفه‌ای در مهارت‌افزایی تاکید کرد: مهارت افزایی زمینه‌ لازم را برای حل مشکل اشتغال فراهم می‌کند که باید جوانان جویای کار به این مهم توجه جدی داشته باشند.
استاندار بوشهر تحولات مهم اقتصادی و صنعتی استان بوشهر را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تحولات مهم صنعتی و اقتصادی در استان بوشهر شاهد هستیم که برای تامین نیروهای این مراکز نیاز است برنامه‌های آموزشی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برای افزایش مهارت جویندگان کار توسعه یابد.
وی خاطرنشان کرد: با ایجاد مهارتهای شغلی در بین جوانان زمینه کاهش آسیب های اجتماعی فراهم می‌شود.
سالاری با بیان اینکه نگاه مثبت به آموزشهای فنی و حرفه ای پشت میز نشینی و بیکاری جوانان را از بین می‌برد گفت: برای تامین نیازهای بازار کار در استان بوشهر به ویژه مناطق صنعتی لازم است جوانان جویای کار مهارت‌های خود را افزایش دهند که این مهم باید با فعالیت بیشتر آموزش فنی و حرفه ای محقق شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر نیز در این نشست ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این مجموعه در راستای توانمندسازی جوانان استان گفت: براساس تفاهم نامه انجام شده با صنعت نفت و نیروگاه اتمی بوشهر آموزشهای مهارتی لازم برای توانمندسازی مهارتی اقشار مختلف جامعه هدف آموزش فنی و حرفه ای ارایه می‌شود.
عبدالرسول کازرونی افزود: همچنین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر براساس سند همکاری با اداره کل آموزش و پرورش زمینه آموزش‌های مورد نیاز دانش آموزان در رشته‌های مهارتی را فراهم می‌کند.
وی بیان کرد: طرح آموزش و توانمندسازی روستاییان در قالب آموزش و ترویج مشاغل خانگی  برای طرح امید اجتماعی، ارایه آموزشهای مهارتی در پادگانها و زندانها و اجرای طرح الگوی نیازسنجی آموزش روستاییان با همکاری فرمانداران و بخشداران در 10 شهرستان از جمله برنامه‌های این اداره کل درسال جاری بوده است.
کازرونی، توسعه کسب و کار و مشاغل خانگی، اجرای الگوی آموزشهای بازار محور، واگذاری کارگاههای آموزشی به بخش خصوصی و توسعه آموزشهای تقاضا محور در حوزه فناوری‌های راهبردی نوین و مهارتهای پیشرفته را از دیگر برنامه‌های اجرایی این اداره کل عنوان کرد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر خاطرنشان کرد: توانمند سازی منابع انسانی در راستای تامین نیروهای متخصص صنایع استان بوشهر از اولویت‌های مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان است