سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

ظرفیت‌های آب شیرین‌کن بوشهر و کنگان به ۲ برابر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت‌های آب شیرین‌کن بوشهر و کنگان به ۲ برابر افزایش می‌یابد

استاندار بوشهر گفت: آب شیرین‌کن کنگان و بوشهر با ظرفیت هر کدام ۱۰ هزار متر مکعب در روز طراحی و اجرا شده که با برنامه‌ریزی این میزان به ۲ برابر افزایش می‌یابد.

ظرفیت‌های آب شیرین‌کن بوشهر و کنگان به ۲ برابر افزایش می‌یابد

 

مصطفی سالاری در بازدید از ساخت آب شیرین‌کن بوشهر با بیان اینکه روند اجرای این پروژه مطلوب است اظهار داشت: تلاش بر این است که انشاالله اواخر تابستان امسال آب تولیدی آب شیرین‌کن بوشهر وارد شبکه آبرسانی شود تا بخشی از مشکلات کمبود آب شهر بوشهر برطرف شود.
وی بابیان اینکه در بقیه نقاط استان بوشهر طرح‌های مهمی برای افزایش ظرفیت آب در حال اجرا است تصریح کرد: افزایش برداشت از خط آبرسانی کوثر طراحی شده که بر این اساس ایستگاه‌های پمپاژ برای تامین بخشی از آب نقاط میانی و جنوبی استان بوشهر در حال اجرا است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه آب شیرین کن کنگان سال گذشته وارد مدار تولید است، خاطرنشان کرد: اکنون این پروژه با حداکثر ظرفیت در حال تولید آب است که با برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت تولید آب از آب شیرین‌کن‌های بوشهر و کنگان به 2 برابر ظرفیت فعلی افزایش می‌یابد و از 10 هزار متر مکعب در روز به 2 برابر می‌رسد.
سالاری با بیان اینکه طرح‌های آب شیرین‌کن در شهرهای ساحلی دیگر استان بوشهر طراحی شده افزود: پروژه‌های آب شیرین‌کن دلوار، سیراف و عسلویه امسال اجرایی می‌شود که آب تولیدی آن به تابستان مابعد استان بوشهر می‌رسد تا از این طریق مشکلات تامین آب استان برطرف کنیم.
وی از افزایش اعتبارات آبرسانی استان بوشهر خبرداد و گفت: برای افزایش بهره‌برداری و برداشت از منابع زیرزمینی با پیگیری‌های انجام شده اعتبارات آبرسانی برای اجرای پروژه‌های یاد شده افزایش می‌یابد.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه تابستان امسال برای مردم استان بوشهر در بخش تامین آب تابستان سختی است تاکید کرد: تلاش می‌شود منابع تامین آب در استان بوشهر افزایش بیشتر شود ولی براین مهم واقف هستیم که تابستان امسال برای مردم استان تابستان سختی خواهد بود.
سالاری افزود: به مردم اطیمنان می‌دهیم که از حداکثر ظرفیت‌های با حداکثر توان طرح‌های آبرسانی اجرا شود تا بخشی از مشکلات استان بوشهر برطرف شود.
 
وی تصریح کرد: با اجرای طرح‌های تدوین و اجرا شده مشکلات آبرسانی استان بوشهر در تابستان آینده کمتر است و خوش بین هستیم تابستان سال آینده مشکلات اساسی در این بخش وجود نداشته باشد.