جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

طرح گذر مهارت در استان بوشهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح گذر مهارت در استان بوشهر اجرایی می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی برای فراهم شدن طرح‌های اشتغال‌زایی طرح مهارت گذر در استان بوشهر اجرایی می‌شود.

طرح گذر مهارت در استان بوشهر اجرایی می‌شود

 

 عبدالرسول کازرونی در نخستین نشست ستاد اجرایی هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر  با تاکید بر نقش مهم آشنایی مردم از مراکز آموش فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای راهی برای توسعه فرهنگ کار محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اجرای برنامه بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای  در سطح استان از 22 تا 27 آبان ماه  تصریح کرد: این بازدیدها می‌تواند علاوه بر نشان دادن جایگاه و ارزش آموزش‌های مهارتی فرهنگ کار و اشتغال را توسعه  داده و تبیین کند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه امروز فرهنگ کار تغییر کرده است و لازم است تا دوباره ارزش کار و تلاش نهادینه شود، خاطرنشان کرد: بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند  افراد را با فرهنگ کار و مهارت آشنا  و جایگاه مهارت را در اشتغال نمایان کند.
کازرونی با اشاره به اینکه شغل تنها با تامین مالی ایجاد نمی‌شود، تاکید کرد:  جوهره اصلی  ایجاد اشتغال مهارت و توانمندی است که مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای نقش ویژه‌ای در ایجاد و پرورش این جوهره دارا هستند.
وی به اهداف برگزاری برنامه بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر  اشاره کرد و  افزود: این برنامه با اهداف توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی، اطلاع‌رسانی، تبیین نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه و آشنایی اقشار مختلف جامعه با آموزش‌های مهارتی به اجرا درمی‌آید.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: عموم علاقه‌مندان می‌توانند از مراکز آموزشی تابعه در بوشهر و شهرستان‌ها بازدید کرده و از نزدیک با نحوه ارائه آموزش‌های مهارتی و ظرفیت‌های موجود آشنا شوند.
کازرونی ارائه مشاوره به بازدیدکنندگان، برگزاری مسابقه مهارتی، آموزش‌های کپسولی  وبرپایی گذر مهارت را از برنامه‌های فنی و حرفه‌ای در این هفته اعلام و تصریح کرد: در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی برای فراهم شدن طرح‌های اشتغال‌زایی طرح مهارت گذر در استان بوشهر  اجرایی می‌شود.
وی بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر همه‌روزه از ساعت 8 تا 12 به این مراکز مراجعه کنند.