جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

طرح کیف پول الکترونیکی در گمرک گناوه راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح کیف پول الکترونیکی در گمرک گناوه راه‌اندازی شد

مدیرکل گمرک گناوه گفت: با استقرار سامانه جامع گمرکی در گمرک گناوه تمامی خدمات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود که در این راستا طرح کیف پول الکترونیکی هم در این گمرک راه‌اندازی شده است.

طرح کیف پول الکترونیکی در گمرک گناوه راه‌اندازی شد

 

منصور بازیار در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش مهم گمرک در رونق اقتصادی اظهار داشت: گمرک نقش مهم و تاثیرگذاری در رونق بازار و جامعه دارد که در این راستا گمرک گناوه طرح‌های مهمی تدوین کرده است.

وی با بیان اینکه شهرستان ساحلی گناوه از وضعیت اقتصادی مطلوبی برخوردار است تصریح کرد: شغل بیشتر مردم این شهرستان ساحلی مرتبط با دریا و تجارت دریایی است که برای تسریع در ارائه خدمات به ملوانان و تجار سامانه جامع گمرکی در بندر گناوه راه‌اندازی شده است.
مدیرکل گمرک گناوه با اشاره به راه‌اندازی بانک اطلاعات تجارت خارجی در گمرک گناوه افزود: پردازش همه اطلاعات مربوط به سامانه جامع امور گمرکی از ویژگی‌های بانک اطلاعاتی تجارت خارجی است.
بازیار، بررسی سوابق واردکنندگان، صادرکنندگان و شرکتهای حمل و نقل را از قابلیت‌های سامانه بانک اطلاعات تجارت خارجی گمرک گناوه دانست و گفت: رصد لحظه‌ای همه فرایندهای گمرک از جمله صادرات، واردات و نوع ارز به تفکیک زمان‌های مختلف از خصوصیات سامانه یاد شده است.
وی از حذف کاغذ و دست نوشته در امور گمرکی گناوه خبرداد و خاطرنشان کرد: حذف پروانه کاغذی و تبدیل آن به پروانه الکترونیکی یکی دیگر از قابلیت‌های  استقرار سامانه جامع امور گمرکی است که در این سامانه امکان تخلف و قاچاق کالا وجود ندارد.
مدیرکل گمرک گناوه با اشاره به اجرای طرح کیف پول الکترونیکی در گمرک گناوه بیان کرد: با استقرار سامانه جامع گمرکی در گمرک گناوه تمامی خدمات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود که در این راستا طرح کیف پول الکترونیکی نیز برای تسریع در پرداخت حق توزین، انبارداری، تخلیه و بارگیری  کالا در این گمرک راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح کارشناسی مجازی در این گمرک خاطر‌نشان کرد: اجرای این طرح ارتباط بین ارباب رجوع و کارشناس گمرک بطور کلی قطع و در نهایت سبب کاهش فساد و افزایش سلامت اداری می‌شود.
 بازیار با اشاره به استقرار سامانه پنجره  واحد مجازی در گمرک بندر گناوه گفت: با استقرار سامانه پنجره واحد مجازی در گمرک گناوه ارتباط بین 21 سازمان همکار بصورت الکترونیکی، صندوق الکترونیکی و توزین هوشمند، کنترل الکترونیکی بدهی‌ها فراهم شده است.