سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

طرح کشت و پرورش جلبک‌های دریایی در استان بوشهر اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح کشت و پرورش جلبک‌های دریایی در استان بوشهر اجرایی شد

طرح کشت و پرورش جلبک‌های دریایی در استان بوشهر اجرایی شد

طرح کشت و پرورش جلبک‌های دریایی در استان بوشهر اجرایی شد

 

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: با مشارکت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در راستای توسعه علم و فناوری در استان بوشهر طرح‌های از جمله کشت و پرورش جلبک‌های دریایی دراستان بوشهر اجرا شده است.
 
رضا آذین  در نشست اعضای بنیاد نخبگان با امام جمعه بوشهر با بیان اینکه این نهاد در شکوفا کردن استعدادهای نخبگان این استان برنامه‌های مهمی اجرا کرده اظهار داشت:  شناسایی نخبگان در رده‌های سنی مختلف از برنامه‌های بنیاد نخبگان است که سال گذشته برنامه‌هایی در این حوزه اجرا شد.
 
وی از مشارکت بنیاد نخبگان استان بوشهر با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور خبرداد و تصریح کرد: با این تعامل کمک‌های مناسبی برای توسعه علم و فناوری در استان بوشهر جذب و طرح‌های مهمی اجرا شد.
 
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر ایجاد آزمایشگاه زیست فناوری پزشکی خلیج فارس، حمایت از فعالیت‌های پارک علم و فناوری خلیج فارس و دانشگاه خلیج فارس را از جمله فعالیت‌های انجام شده دانست و افزود: در این راستا ضمن  مشارکت بنیاد نخبگان استان بوشهر در ایجاد  پروژه شیرین سازی آب دریا، طرح کشت و پرورش جلبک‌های دریایی در استان بوشهر اجرا شد.
 
آذین  با تاکید بر توسعه پارک علمی کودک و نوجوان به برگزاری اردوی جهاد علمی شهید یا علی مدد اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه‌های بنیاد نخبگان استان بوشهر ایجاد عدالت آموزشی در مناطق محروم استان است که در این راستا اردوهای جهاد علمی ویژه دانش‌آموزان مناطق محروم تحت عنوان شهید یاعلی مدد برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه تعدادی از دانش آموزان مناطق کم برخوردار و روستاهای محروم بوشهر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند گفت: در برگزاری اردوهای جهاد علمی شهید یا علی مدد این دانش‌آموزان در حوزه‌های ریاضی، فیزیک، رایانه، نجوم و حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی توسط نیروهای سرآمد و نخبه استان آموزش دیدند که تأثیر به سزایی در افزایش توان علمی آنان داشته است.