جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

طرح پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان‌های استان بوشهر اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان‌های استان بوشهر اجرایی شد

رئیس کل دادگستری استان بوشهرگفت: در راستای کاهش جرائم در نقاط مختلف بوشهر با بومی‌سازی طرح پیشگیری از جرم متناسب با مناطق مختلف استان اجرایی شد.

طرح پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان‌های استان بوشهر اجرایی شد

 

 علی جمادی در آئین تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان دشتستان با بیان اینکه رسیدگی به جرائم در استان بوشهر تخصصی شده است اظهار داشت: برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قضایی و کاهش اطاله دادرسی، در دستگا قضای استان بوشهر به جرائم به صورتی تخصصی رسیدگی می‌شود.
وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم بومی‌سازی می‌شود، تصریح کرد: براساس بررسی‌های جرائم مناطق مختلف پیشگیری از جرائم در استان بوشهر ریشه‌یابی و بومی‌سازی می‌شود.
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر پیشگیری از وقوع جرم را یکی از اهداف مهم دستگاه قضا دانست و افزود: در راستای کاهش جرائم در نقاط مختلف استان بوشهر با بومی‌سازی طرح پیشگیری از جرم متناسب با مناطق مختلف استان بوشهر اجرایی شد.
جمادی پیشگیری از وقوع جرم و ارتقا امنیت قضایی از محورهای مهم دستگاه قضا دانست و خاطرنشان کرد: برقراری امنیت با اجرای مجازات‌ها محقق  نمی‌شود که در این راستا اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه پیشگیری و فرهنگ سازی یک امر فراسازمانی است بیان کرد: شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای تامین هر شهرستان پیشگیری از وقوع جرم و فرهنگ سازی در اولویت قرار داده است.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به اینکه شهرستان دشتستان از طرفیت بالای فرهنگی و اجتماعی برخوردار است بیان کرد: شناخت جرائم در هر منطقه و ریشه‌یابی آن بصورت علمی و کارشناسی نقش مهمی در رفع معضلات فرهنگی و اجتماعی دارد.
جمادی با تاکید بر مدیریت زمان دادرسی پرونده‌های قضایی  افزود: در مرحله ایجاد امنیت و اجرای احکام قضایی مدیریت زمان در دادرسی‌ها، توانایی ضابطان و آموزش‌های لازم به آنها و قاطعیت در اجرای احکام بسیار موثر است.
در این آئین حسین عزمی به‌عنوان رئیس جدید دادگستری، یاسر حیدری به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دشتستان معرفی شدند؛ همچنین سید فخرالدین هاشمی گوراب به عنوان رئیس دادگاه عمومی بخش آبپخش معرفی شد.