جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده مددجویان بوشهری اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده مددجویان بوشهری اجرایی شد

طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده مددجویان بوشهری اجرایی شد

طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده مددجویان بوشهری اجرایی شد

احمد لطفی در همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد به مواد مخدر با حضور کارکنان و مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه هیچ دستگاهی به اندازه این نهاد در حوزه‌های پیشگیری فعالیت نمی‌کند اظهار داشت: کمیته امداد استان بوشهر فعالیت‌های فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای جامعه هدف خود در اولویت قرار داده است.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی خانواده‌ها و مسائل و آسیب‌های اجتماعی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم و مسئولان کشور است خاطر نشان کرد: هیچ دستگاهی حتی دستگاه‌های مسئول و متولی به اندازه کمیته امداد برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای جامعه هدف خود در طول سال برگزار نمی‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه جامعه هدف کمیته امداد از کمترین درصد برای گرایش به مواد مخدر برخوردار هستند افزود: افراد مورد حمایت کمیته امداد به واسطه آموزش‌های پیشگیری و فرهنگی مناسب از کمترین درصد اعتیاد به مواد مخدر برخوردارند و کسانی هم که آلوده به این معظل اجتماعی هستند و قبل از ورود به خانواده امداد اعتیاد داشته‌اند برای ترک اعتیاد آنها اقدام می‌شود.

لطفی با بیان اینکه طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده مددجویان مورد توجه ویژه قرار دارد گفت: برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در خانواده این نهاد در اولویت قرار دارد که در این راستا طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده مددجویان استان بوشهر اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه امروز مهم‌ترین عبادت در حوزه عمومی توجه ویژه به مسائل اجتماعی به عنوان یک تکلیف است، تاکید کرد:  کمیته امداد در این باره ضمن پیشگیری از ترویج معظلات اجتماعی در جامعه هدف، با برنامه‌های فرهنگی و مشاوره‌ای مناسب، آسیب‌های موجود را برطرف می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه 60 هزار نفر مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر قرار دارند، گفت: برای نزدیک به 20 هزار نفر از این افراد کارهای فرهنگی، شامل مشاوره، کارگاه‌های آموزشی آشنایی با آسیب‌های اجتماعی، برنامه‌های دینی، اعتقادی و پیشگیری برگزار شده که تاثیرات فراوانی بر روی زندگی خانوارها داشته است.