سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

طرح پرورش میگو و ماهی در بوشهر تدوین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح پرورش میگو و ماهی در بوشهر تدوین شد

طرح پرورش میگو و ماهی در بوشهر تدوین شد

طرح پرورش میگو و ماهی در بوشهر تدوین شد

روابط عمومی شیلات استان بوشهر روز سه شنبه به نقل از عباسعلی زنده بودی در نشست مشترک تولید و اشتغال در این استان افزود: تدوین طرح پرورش ماهی و میگو برای در ارتباط با افزایش تولید و اشتغال در استان بوشهر تدوین شده است.
وی اضافه کرد: در این ارتباط افزایش سایت‌های میگو در دستور کار است که هم اکنون چهار هزار و 400هکتار از زمین های مستعد آبزی پروری آماده سازی شده استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته است.
مدیرکل شیلات استان بوشهر بیان کرد: امیدواریم با این میزان استخر پرورش میگو، سالانه 15 هزار تن میگو در طی یک فصل پرورش در این استان تولید شود.
زنده‌بودی گفت: یکی از مزیت‌های استان بوشهر استفاده از آبهای خلیج فارس برای اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس است که در این زمینه ایجاد شهرک‌های شیلاتی دراستان پیگیری و یکی از این شهرکها در حاشیه رودخانه مند در شهرستان دشتی و رودحله در شهرستان گناوه تاسیس می شود.
وی ادامه داد: در محدوده رودحله مشکل زمین برای اجرای این شهرکهای شیلاتی وجود دارد که اقدام های مناسبی در این این زمینه در دست اجراست.
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه 40 موافقت اصولی برای طرح ماهی در قفس در خلیج فارس در محدوده آبهای استان ارائه شده است، هیچ محدودیتی برای صدور مجوز این طرح وجود ندارد و به محض دریافت درخواست و انجام کارشناسی‌، برای گرفتن تسهیلات ارزان ‌قیمت به بانک‌های عامل معرفی می‌ شود.