سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

طرح پراکنش جمعیت دلفین‌های گوژپشت در پارک ملی دریایی دیر نخیلو اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح پراکنش جمعیت دلفین‌های گوژپشت در پارک ملی دریایی دیر نخیلو اجرا شد

طرح پراکنش جمعیت دلفین‌های گوژپشت در پارک ملی دریایی دیر نخیلو اجرا شد

طرح پراکنش جمعیت دلفین‌های گوژپشت در پارک ملی دریایی دیر نخیلو اجرا شد

حسین دلشب ظهر دیروز در  نشست بررسی مناطق حفاظت شده استان بوشهر، با بیان اینکه این استان دارای 8 منطقه حفاظت شده است اظهار داشت: دو منطقه حفاظت شده در استان بوشهر جزء آثار طبیعی ملی،  مانند اثر طبیعی ملی خارگو  و کوه نمک  جاشک است.

وی از وجود دو پارک ملی دریایی در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: پارک ملی دریایی نایبند و دیر نخیلو  به عنوان یکی از جزایر بسیار مهم برای تخم گذاری و زادآوری لاک پشتان دریایی و مرغ‌های دریایی در استان بوشهر قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به  مناطق حفاظت شده استان بوشهر خاطر نشان کرد: مناطق حفاظت شده مند به عنوان یکی از مهمترین زیستگاه آهو و پناهگاه حیات وحش خارک هم به عنوان دومین زیستگاه مهم آهو ان معرفی شده است.

دلشب با اشاره به تصویب منطقه حفاظت شده جدید استان بوشهر تصریح کرد: جدیدترین منطقه حفاظت شده که توسط شورای عالی محیط زیست برای استان بوشهر تصویب شد منطقه حفاظت شده بیرمی است که این منطقه به زمینه چشمه‌ها و وجود زیستگاه‌های متعدد حیوانی، برای حفظ محیط زیست بسیار غنی  است.

وی از افزایش مساحت مناطق حفاظت شده استان بوشهر خبرداد و گفت: پیش از این حدود 6 تا 7 درصد از مساحت استان بوشهر تحت مدیریت حفاظت محیط زیست بود که با اضافه شدن منطقه بیرمی به حدود 7.5 درصد  رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد:  اگر مناطق هاله و کوه سیاه و تعداد دیگری از مناطق پناهگاه حیات وحش به مناطق حفاظت شده استان بوشهر افزوده شود مساحت  این مناطق به حدود  12 درصد افزایش می یابد.

دلشب از اجرای طرح پراکنش جمعیت دلفین‌های گوژپشت در پارک  ملی دریایی دیر نخیلو  خبر داد و افزود:در راستای شناسایی گونه‌های جدید و محدوده فعالیت دلفین‌ها و ثبت این گونه‌ها در کتب پستانداران دریایی طرح پراکنش جمعیت دلفین‌های گوژپشت و لاک پشت‌های دریایی در پارک ملی دریایی دیر نخیلو در استان بوشهر اجرایی شده است.