جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

طرح وکیل خانواده ویژه مددجویان استان بوشهر اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح وکیل خانواده ویژه مددجویان استان بوشهر اجرا شد

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در راستای کمک به توانمندسازی مددجویان در امور حقوقی و با هدف اقدام عملی در راستای تسهیل در ارائه خدمات حقوقی طرح وکیل خانواده ویژه مددجویان اجرا شد.

طرح وکیل خانواده ویژه مددجویان استان بوشهر اجرا شد

 

 احمد لطفی در نشست با مسئولان امور حقوقی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه 32 هزار خانواده از خدمات کمیته امداد استان بوشهر بهره‌مند هستند اظهار داشت: خدمات به مددجویان در عرصه‌های مختلف ارائه می‌شود که افزایش آگاهی و معرفتی آنها به امور حقوقی از آن جمله است. بسیاری از مددجویان به سبب عدم آگاهی از حقوق قانونی خود در مواجه با مشکلات حقوقی قادر به احقاق حق خود نیستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه راه‌اندازی  میز حقوقی ویژه مددجویان از برنامه‌های مهم این نهاد است خاطرنشان کرد: در راستای کمک به توانمندسازی مددجویان در امور حقوقی و با هدف اقدام عملی در راستای تسهیل در ارائه خدمات حقوقی به مددجویان میز خدمت حقوقی در استان بوشهر راه اندازی شد.
لطفی با بیان اینکه کمیته امداد در اجرای این طرح از ظرفیت وکلای نیکوکار بهره‌مند می‌شود گفت: وکلای نیکوکار در شهرستان‌های استان بوشهر در راستای تشکیل میز حقوقی به یاری مددجویان می‌شتابند.
وی ارتقا سطح آگاهی و تسهیل در ارائه خدمات حقوقی به مددجویان را از جمله اهداف این طرح دانست و افزود: بر این اساس خدمات عدیده حقوقی در حوزه مدیریت شهرستان وباهدف تسهیل در دسترسی به خدمات حقوقی در اختیار واجدین شرایط قرار می‌گیرد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ( ره ) استان بوشهر افزود: تامین هزینه‌های اجرایی و خدمات حقوقی اعم از دفاتر خدمات قضایی الکترونیک، ثبت دادخواست، هزینه ایاب و ذهاب، تمبر مالیاتی وکلا با رعایت اولویت در ارجاع پرونده از محل سرفصل فعالیت کمک به ارائه خدمات حقوقی نیازمندان در این طرح پیش بینی شده است.
 
لطفی با اشاره به اجرای طرح وکیل خانواده ویژه مددجویان افزود: اجرای طرح وکیل خانواده از دیگر اقدامات این نهاد در راستای کمک به رفع مشکلات مددجویان است که بر اساس آن چندین پرونده حقوقی و قضایی به یک وکیل ارجاع داده می‌شود