جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

طرح ولایت برای توانمندسازی بسیج رسانه استان بوشهر اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ولایت برای توانمندسازی بسیج رسانه استان بوشهر اجرایی شد

طرح ولایت برای توانمندسازی بسیج رسانه استان بوشهر اجرایی شد

طرح ولایت برای توانمندسازی بسیج رسانه استان بوشهر اجرایی شد

عبدالله نجفی شامگاه یکشنبه در نشست با نخبگان و فعالان رسانه استان بوشهر با  اشاره به نقش مهم بسیج رسانه در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی اظهار داشت:  بوشهر سال گذشته در بین  بسیج رسانه استان‌ها، رتبه برتر کسب کرد که نتیجه تلاش مطلوب و در خور توجه خبرنگاران بسیج رسانه استان بوشهر است.

وی،  از تدوین برنامه‌های بسیج رسانه استان بوشهر برای امسال خبر داد و خاطر نشان کرد:  برگزاری اردوی فرهنگی رسانه‌ای راهیان نور، برگزاری کلاس‌های آموزشی خبرنگاری و تبیین رسالت خبرنگاران در جامعه، برپایی اردوهای فرهنگی و علمی از جمله برنامه‌های بسیج رسانه است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر از برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر خبر داد و افزود: جشنواره رسانه‌ای ابوذر با هدف افزایش تولیدات متناسب با اهداف انقلاب در رسانه‌ها و تقویت روحیه خودباوری بین خبرنگاران انقلابی استان بوشهر برگزار می‌شود.

نجفی، از اجرایی شدن طرح ولایت برای توانمندسازی بسیج رسانه استان بوشهر  خبرداد و خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر، آموزش خبرنگاران، برپایی نمایشگاه‌های مختلف، اجرای طرح ولایت و دوره‌های پیشرفته آموزشی خبرنگاران  از برنامه‌های مهم بسیج رسانه برای توانمند سازی خبرنگاران است.

وی،  با بیان اینکه آگاهی بخشی و امید آفرینی در جامعه به عنوان یک رویکرد مهم رسانه‌ای در دستور کار بسیج رسانه قرار دارد تاکید کرد: برنامه‌های بسیج رسانه امسال با محوریت مسجد در مساجد برگزار می‌شود که تبیین اهداف بسیج سازندگی و تحقق اقتصاد مقاومتی از برنامه‌های مهم این نهاد رسانه‌ای است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر  از اجرای طرح آگاهی بخشی به جامعه با استفاده از طرح سواد رسانه‌ای خبرداد و خاطر نشان کرد: در راستای بصیرت افزایی و با توجه به نقش مهم بسیج رسانه در تحقق اهداف تدوین شده کارگاه‌های آموزشی سواد رسانه‌ای در بسیج رسانه‌ای استان بوشهر برگزار می‌شود.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج رسانه استان بوشهر نیز با تاکید بر لزوم توجه به آموزش‌های عمومی در رسانه، گفت: رسانه‌ها باید جریان‌ساز باشند و در مقابل مشکلات ساکت نباشند.

حجت‌الاسلام محمد محمدی با تاکید بر استفاده از فرصت ماه مبارک رمضان  به موضوع سواد رسانه‌ای پرداخت و تاکید کرد: اصحاب رسانه علاوه بر فعالیت‌های تخصصی که در حوزه رسانه دارند، باید از سواد رسانه‌ای نیز برخوردار باشند تا بتوانند اهداف تدوین شده در جامعه محقق کنند.

وی با بیان اینکه در نظام سرمایه‌داری همه رسانه‌ها سرباز مخفی نظام سرمایه‌داری هستند بر لزوم جریان‌ساز بودن رسانه‌های داخلی تاکید کرد و افزود: رسانه‌ها باید جریان‌سازی کرده و مردم را به خوبی برای تصمیم‌گیری آگاه سازند.

امام جمعه کاکی، با بیان اینکه «آتش به اختیار» یک جمله نیست بلکه یک اتفاق بزرگ است تصریح کرد: رسانه‌ها باید برای تفهیم این موضوع تجزیه و تحلیل کرده و جریان‌سازی کنند.

محمدی، فیلتر کردن سایت‌ها و رسانه‌ها را  کاری بی ارزش دانست و بیان کرد: باید آموزش لازم را به مخاطبان خود بدهیم و ذهن‌ها را به گونه‌ای آماده کنیم که ذهن افراد مطالب مختلف را فیلتر کند.