سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

طرح هر مدرسه یک مشاور در استان بوشهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح هر مدرسه یک مشاور در استان بوشهر اجرایی می‌شود

طرح هر مدرسه یک مشاور در استان بوشهر اجرایی می‌شود

طرح هر مدرسه یک مشاور در استان بوشهر اجرایی می‌شود

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر دیروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های فرهنگی در جامعه اظهار داشت: فرهنگ زیرساخت حیات انسان است چراکه تمامی انسان‌ها مرتبت با فرهنگ خود عمل می‌کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با محکوم کردن عملیات تروریستی در مرقد امام راحل و مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:  کسانیکه عملیات تروریستی انجام می‌دهند ودر این حرکت جنایتکارانه شرکت می‌کنند به سبب بروز انحراف در فرهنگ و اعتقادات آنان است.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه فرهنگ در فضای جامعه و زندگی  مغفول مانده است تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری توجه به زیر ساخت‌های فرهنگ جامعه در همه ابعاد است چراکه بخش اعظمی از مشکلات جامعه در عرصه فرهنگی است.

 

صفایی بوشهری، بداخلاقی‌ها، افزایش آمار طلاق، اعتیاد، ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی گوناگون را منبعث به ذات فرهنگ انسان دانست و خاطر نشان کرد: کشور، استان، شهرستان‌ و شهری خوب است که دارای زیر ساخت‌های فرهنگی باشد در غیر این صورت اجرای طرح‌های عمرانی جوابگوی پیشرفت و توسعه جامعه نمی‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به مدیریت فرهنگ جامعه تصریح کرد: اجرای طرح‌های عمرانی و سازه‌ای در همه عرصه بدون توجه به زیرساخت‌های فرهنگی، آن پروژه به بروز تخلفات سوق داده می‌شود.

 

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه مسئول فرهنگ جامعه یک نهاد مشخص نیست تاکید کرد: همه مسئولان در عرصه‌های گوناگون در فرهنگ سازی جامعه نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.

 

صفایی بوشهری با اشاره به تدوین برنامه فرهنگی جامعه با توجه به زیرساخت‌های فرهنگی مناطق خاطر نشان کرد: تدوین برنامه برنامه فرهنگی برای جوانان و نوجوانان متناسب با فضای جامعه اسلامی و زیست بوم باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به پیوست‌های فرهنگی در لایه‌های مختلف جامعه تصریح کرد: بی توجهی به فرهنگ مانند هوای مسموم است که سبب از بین رفتن همه می‌شود.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه کارهای فرهنگی یک کار دقیق و تخصصی است افزود: شناسایی آسیب‌ها، نقاط آسیب‌زا، نقطه‌های قوت و جهاد در این زمینه یک رسالت مهم در جامعه است.

 

صفایی بوشهری با بیان اینکه تخریب فرهنگ در جامعه سبب آسیب‌زایی همه می‌شود گفت: کاهش آسیب‌ها و جرائم جامعه با فرهنگ سازی محقق می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی به عنوان قانون باید اجرایی شود افزود: مصوبات این شورا به عنوان قانوان لازم‌اجراء است به گونه‌ای که هر کس آنرا اجرایی نکرد تخلف قانونی کرده و قابل پیگیری است.

 

امام جمعه بوشهر، وجود پدیده‌های آسیب‌زا در جامعه را به سبب نبود برنامه‌های فرهنگی دانست و تاکید کرد: استان بوشهر دارای زیرساخت‌های فرهنگ دینی است که این مهم در مبارزان این خطه از جمله رئیسعلی دلواری که حرکت ایشان بر مبنای فرهنگ متعالی دینی است متبلور است.

 

صفایی بوشهری، از  کاهش آمار طلاق در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: براساس آمارهای موجود آمار طلاق در استان بوشهر کاهش قابل توجهی یافته که این استان در این عرصه جزو استان‌های برتر معرفی کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه بخشی از عوامل بروز پدیده طلاق در حوزه مسئولان اجرایی است افزود: بیکاری جوانان یکی از علت‌های بروز طلاق است که در این راستا باید ایجاد اشتغال پایدار در دستور کار همه مسئولان قرار داشته باشد.

 

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تقویت نقاط قوت فرهنگ جامعه گفت: پدیده‌ها و ناهنجاری‌های فرهنگی استان بوشهر شناسایی شده که باید ضمن برطرف کردن این آسیب‌ها باید نقاط قوت فرهنگی جامعه تقویت شود.

 

صفایی بوشهر ی با تاکید بر نقش بیشتر و موثرتر صدا و سیما در عرصه مقابله با کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق تصریح کرد: از ظرفیت صدا و سیما در کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق بیشتر استفاده شود چراکه مخاطبان رسانه استانی بیش از مجالس سخنرانی‌ها است.

 

وی از اجرای طرح بازسازی قبر شهید رئیسعلی دلواری در نجف اشرف خبرداد و بیان کرد: با تلاش ستاد عتبات عالیات  عملیات ترمیم مزار شهید رئیسعلی دلواری در نجف اشرف آغاز که تاکنون 60 درصد آن اجراءشده و مابقی تا قبل از سالروز شهادت سردار بزرگ مقابله با استعمار تکمیل می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر جهادی عمل کردن در فرهنگ سازی دینی در جامعه افزود: توجه به کار فرهنگی با طراحی دانش بنیان و مدیریت اجرایی جهادی باید در دستور کار قرار بگیرد.

 

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به ناشران و مولفان تصریح کرد: حمایت از نویسندگان و ناشران باید در دستور کار قرار بگیرد و  ترویج فرهنگ اهداء کتاب باید در دستور کار قرار بگیرد.

 

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه سند 2030 یک سند غربی است گفت: ایران اسلامی ریشه در  فرهنگ تعالی انسانی و اسلامی دارد و جایز نیست سند فرهنگی آموزش و پرورش توسط جهان غرب تدوین و نوشته شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به  فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه توجه به فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به فرهنگ جامعه دغدغه جدی دارند که باید این مهم مورد توجه همه جانبه قرار بگیرد.

 

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه بر بکارگیری طلاب به عنوان مشاوران مدارس  گفت: طرح هر مدرسه در استان بوشهر یک مشاور باید در دستور کار قرار بگیرد .

 

صفایی بوشهری تاکید کرد: با توجه به نقش مشاوران در کاهش آسیب‌های اجتماعی طرح هر مدرسه یک مشاور در استان بوشهر اجرایی می‌شود که مدارس متوسطه در اولویت قرار دارند.