سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

طرح مطالعاتی آلودگی میکروبی سواحل استان بوشهر اجرا شد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

طرح مطالعاتی آلودگی میکروبی سواحل استان بوشهر اجرا شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: با اجرای طرح مطالعاتی آلودگی میکروبی سواحل استان بوشهر آلودگی شناگاه‌های شهرهای این استان اندازه‌گیری شد.

طرح مطالعاتی آلودگی میکروبی سواحل استان بوشهر اجرا شد

 

حسین دلشب با بیان اینکه ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای ساحلی امر مهم و ضروری است اظهار داشت: در استان بوشهر سه شهر دارای سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب است که این طرح‌ها هم تکمیل نیست.
وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای 14 شهر ساحلی است بیان کرد: سه شهر بوشهر، گناوه و دیلم دارای شبکه و تصفیه خانه فاضلاب است و مابقی شهرها فاضلاب‌ها از طریق کانال‌های سطحی و  زیرزمینی دفع می‌شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه ورودی فاضلاب به دریای شهر بوشهر کاهش یافته است خاطر نشان کرد: در شهر بوشهر 14 نقطه فاضلاب وارد دریا می‌شد که با اتصال برخی از ورودی‌های فاضلاب به تصفیه‌خانه اکنون این تعداد به 8 نقطه کاهش یافته که لازم است 8 نقطه دیگر به شبکه فاضلاب بوشهر متصل شود.
دلشب از اجرای طرح مطالعاتی آلودگی میکروبی سواحل استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: براساس اعلام شهرداری‌های ساحلی استان بوشهر آلودگی میکروبی تمامی شناگاه‌های شهرهای ساحلی این استان اندازه‌گیری شد.
وی با بیان اینکه نقشه شناگاه‌های  استان بوشهر تهیه شده است افزود: شناگاه مناطق آلوده شهرهای استان بوشهر به شهرداری‌ها و وزارت کشور اعلام  و مقرر شده پرچم‌هایی در سواحل آلوده نصب شود تا مردم در آن سواحل شنا نکنند.