سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

طرح مدیریت سبز در دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح مدیریت سبز در دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اجرا می‌شود

طرح مدیریت سبز در دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اجرا می‌شود

طرح مدیریت سبز در دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اجرا می‌شود

 

                                                                                                                                                                                

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر گفت: در راستای کاهش هزینه و آثار منفی زیست محیطی ناشی از مصرف در دستگاه‌های دولتی طرح مدیریت سبز در دستگاه‌های اجرایی ‌بوشهر اجرا می‌شود.

دوره آموزشی محیط زیست و مدیریت بهره‌وری سبز در اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برگزار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این مراسم با بیان اینکه دوره آموزشی مدیریت سبز در راستای تحقق برنامه تدوین شده پنجم توسعه اجرایی شده است، اظهار داشت: براساس ماده 190 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و طبق ماده 8 قانون بودجه سال 1394، دوره آموزشی محیط زیست مدیریت سبز با حضور تمامی نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برگزار شد.

حسین  دلشب با بیان اینکه دوره آموزشی محیط زیست و مدیریت بهره‌وری سبز با هدف ترویج فرهنگ زیست محیطی و ایجاد تعامل برای حفاظت از محیط زیست برگزار شد گفت: این اداره‌کل ضمن تعامل با دستگاه‌های اجرایی اقدامات لازم را به منظور اجرای دوره آموزشی مدیریت سبز به‌عمل آورد و مبانی محیط زیست و اجرای مدیریت سبز به شرکت کنندگان ارائه  کرد.

وی هدف از اجرای مدیریت سبز را کاهش هزینه و آثار منفی زیست‌محیطی دانست و بیان کرد: این دوره با هدف کاهش آثار زیست محیطی ناشی از مصرف در دستگاه‌های دولتی از طریق اجرای نظام مدیریت محیط‌زیستی، تغییر الگوی مصرف، مصرف بهینه منابع و کاهش ضایعات و بهبود حفظ محیط‌زیست برگزار شده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر باید نسبت به برنامه ریزی و برگزاری دوره آموزشی مدیریت سبز اقدام کنند افزود: با توجه به شعار امسال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اجرای این دوره‌ها لازم و ضروری است و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به برنامه‌ریزی و برگزاری دوره آموزشی مدیریت سبز اقدام کنند و گام‌های لازم را در مصرف بهینه منابع، کاهش هزینه‌های جاری و در نتیجه حفظ محیط زیست بردارند.