جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

طرح لایروبی بندر دیر اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح لایروبی بندر دیر اجرا می‌شود

فرماندار شهرستان دیر گفت: طرح لایروبی بندر دیر با سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد ریال در دهه فجر انقلاب اسلامی عملیاتی و اجرایی می‌شود.

طرح لایروبی بندر دیر اجرا می‌شود

 

حمزه اعتماد  در نشست ساماندهی بندر دیر با بیان اینکه این بندر از ظرفیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: بندر دیر با داشتن بزرگترین اسکله صیادی از ظرفیت بالایی برخوردار که این مهم زمینه فعالیت در عرصه دریا را افزایش داده است.
وی با بیان اینکه  بندر دیر در زمینه صادرات کالاهای غیرنفتی  فعالیت‌های قابل توجهی داردگفت: شهرستان دیر دارای بنادر متعددی است که نیاز است زیرساخت‌های بندری آن توسعه یابد.
فرماندار شهرستان دیر با بیان اینکه اعتبارات این شهرستان برای طرح‌ها و زیرساخت‌های بندری کافی نیست تاکید کرد: مسئولان بندر و شیلات شهرستان دیر باید برای تسریع در طرح‌های بندری در نقاط مختلف شهرستان دیر با تلاش اعتبار ملی جذب کنند.
وی، با تاکید بر استقرار سیستم اطفای حریق درحوضچه شیلات این بندر  افزود: شرکت شیلات برای ارتقا ایمنی  شناورها در اسکله باید نسبت به  استقرار سیستم اطفای حریق اقدام کند.
فرماندار دیر با تاکید بر توجه به توسعه موج شکن بنادر مختلف شهرستان دیر تصریح کرد: در این زمینه باید اعتبارات لازم از وجوه متمرکز ملی برای تعمیر و تجهیز موج شکن اختصاص یابد.
اعتماد، با اشاره به افزایش تعداد شناورهای سفاری و تجاری در موج شکن بندر دیر تاکید کرد: اسکله روستای الی شمالی محل بسیار خوبی برای پهلوگیری شناورهای سفاری و تجاری است که با رفع برخی موانع، شناورها پس از تخلیه کالای تجاری خود برای پهلوگیری به آن مکان منتقل شوند.
وی با تاکید بر تامین نیروهای مورد نیاز بندر دیر در حوزه آتش‌نشانی گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  برای تامین نیروهای استخدامی بومی آتش نشانی بندر و دریانوردی این شهرستان اقدام کند.
فرماندار دیر با تاکید بر راه‌اندازی سیستم آتش نشانی بندر و دریانوردی  دیر خاطر نشان کرد: مسئولان شیلات، اداره بندر و مرزبانی دیر به عنوان متولیان اصلی اسکله بصورت هفتگی جلسه برگزار کنند و موانع و مشکلات این بندر را برطرف کنند.
اعتماد به سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت‌های بندری در شهرستان دیر پرداخت و افزود: در سه سال گذشته اقدامات مهمی برای توسعه زیرساخت‌های بندری در شهرستان انجام شده بگونه‌ای که 500 میلیارد ریال برای آماده سازی زیرساخت‌های بندر تجاری دیر سرمایه گذاری شده است.
وی از افتتاح طرح لایروبی بندر دیر خبرداد و گفت: طرح لایروبی این بندر با اختصاص اعتبار 60 میلیارد ریال در دهه فجر امسال اجرایی می‌شود.